
Jedan od najpoznatijih srpskih i jugoslovenskih glumaca Ljubiša Samardžić kremiran je na Novom groblju u Beogradu.
Opelo u kapeli na Novom groblju služio je starešina Saborne crkve Petar Lukić.
Posle opela prisutnima se obratila ćerka Jovana, a od Samardžića su se oprostile i brojne kolege i predstavnici iz drugih društvenih sfera, prenose beogradski mediji.
U dugom mimohodu ispred kapele na novom groblju poštovanje Samardžiću odavali su kolege glumci, redatelji, filmski i televizijski delatnici, prijatelji, među kojima Ljiljana Blagojević, Voja Brajović, Puriša Đorđević, Slobodan Šijan, Jugoslav Pantelić, a venac s porukom "Velikanu srpskog glumišta" poslao je i predsednik Srbije Aleksandar Vučić.

Ispraćaj za kremaciju pratila je i čuvena pesma "A sad adio" iz kultne televizijske serije "Vruć vetar" u kojoj je Ljubiša Samardžić glumio glavnu ulogu.
U Jugoslovenskoj kinoteci održan je komemorativni skup povodom smrti Ljubiše Samardžića.
Njegovi prijatelji i glumci kazali su da je on uvek bio nasmejan, da je plenio iskrenošću, dobrotom i lepotom i da će uvek živeti u njihovim srcima, sećanjima ali i na našim ekranima.

Glumac Radoš Bajić rekao je da je Ljubiša Samardžić bio velikan srpskog i jugoslovenskog filma, neko ko je bio poseban i ko je obeležio vreme u kojem je živeo, koji je bio voljen, ali koga život nije mazio i koji se borio do poslednjeg daha.
"Smoki je sve radio najbolje, bio je sposoban producent koji je od dinara pravio dva, značajan autor, reditelj, ali najpre veliki glumac. Odličan profesionalac, entuzijasta, dobar kolega, šarmer, drugar ali i odličan igrač pokera", rekao je Bajić.
Kazao je da su u nešto više od godinu dana otišli velikani filmske umetnosti i glumci Marinko Madžgalj, Velimir Bata Živojinović i Milorad Mandić Manda.
"Polako ostajemo sami, zauvek odlaze najbolji medju nama. Oni koji se retko radjaju, vrhunski, brilijantni, neponovljivi", kazao je Bajić.
Glumica Ljiljana Blagojević kazala je da je Ljubiša Samaradžić bio otac za primer, deda za obožavanje, kolega za oponašanje, prijatelj za poštovanje i čovek za divljenje i sećanje.
"Ljubišin osmeh treba prepisivati kao antidepresiju, glumu sa njim kao vrhunsku terapiju, prijateljsvo kao beneficirani staž. Nova merna jedinica za prijateljsku podršku i ljubav treba da se zove 'Jedan Smoki'", kazala je Blagojević.

Direktor Jugoslovenske kinoteke Jugoslav Pantelić rekao je da se danas prisećaju Smokija, a da on nikada neće prestati da živi u njihovim srcima, na ekranima i u sećanjima.
"Ljubiša nam je uvek davao nadimke Mićko, Mićo, Ljubice, Srećo i uvek je uspevao da pronadje pravu reč sa osmehom na licu i da reši problem", izjavio je Pantelić.
Dodao je da Jugoslovenska kinoteka s ponosom može da kaže da je drugi dom ovom velikanu jer je Ljubiša za života sve simbole svoje karijere deponovao toj kući.
Koje je vaše mišljenje o ovoj temi?
Pridružite se diskusiji ili pročitajte komentare