Oglas

Beogradska filharmonija u trećoj nedelji štrajka

author
Beta
17. mar. 2025. 14:25
1664463928-BG-STEINWAY-TASOVAC-PKG-TMO20220929-162432968.mxf_.00_00_09_07.Still001.bmp
N1 | N1

Beogradska filharmonija saopštila je danas da je ušla u treću nedelju štrajka, u koji je ušla 3. marta, a zaposleni traže hitno poboljšanje njihovog materijalnog položaja, kao i hitno ostvarivanje konkursa za direktora te filharmonije.

Oglas



Filharmonija je u saopštenju navela da je u nedelji najave štrajka, Ministarstvo kulture uspostavilo dijalog sa štrajkačkim odborom, ali da već dve nedelje nije došlo do daljih sastanaka.

"U nedelji najave štrajka (24-28. februara), Ministarstvo kulture je uspostavilo dijalog sa štrajkačkim odborom. Predstavnici ministarstva organizovali su dva sastanka, a prvom je prisustvovao i ministar (kulture Nikola) Selaković. Međutim, od dana kada je odluka o štrajku stupila na snagu, odnosno od 3. marta, već pune dve nedelje nije došlo do daljih sastanaka i na njih se još uvek čeka", dodaje se u saopštenju.

Naveli su i da je u međuvremenu, Vlada Srbije razrešila predsednika Upravnog odbora Beogradske filharmonije Radeta Vojnovića na sednici 27. februara, ali da do novog imenovanja nije došlo, bez čega konkurs za direktora nije moguće sprovesti.

Teme

Koje je vaše mišljenje o ovoj temi?

Pridružite se diskusiji ili pročitajte komentare

Pratite nas na društvenim mrežama