Šta je važno da znate kada idete s kućnim ljubimcem u šoping centar

Ljubimci 27. nov 202116:32 14 komentara
N1

Oni koji imaju kućne ljubimce dobro znaju koliko im teško pada kada treba da ih ostave, makar i na kratko, samo da bi obavili neke poslove u toku dana.

Svoja vrata kućnim ljubimcima, među prvima, su otvorili ugostitelji. Veliki broj restorana i kafića dozvoljava ulazak kućnim ljubimcima, uz poštovanje svih propisanih pravila ponašanja.

Povezane vesti

Ulazak pasa manjih rasa smo primetili i u nekim bankama, ali u delu u kome se nalaze bankomati, dok ulazak u samu filijalu nije dozvoljen.

Međutim, kada su u pitanju šoping centri, iz različitih razloga, a najčešće je to neinformisanost, vlasnici kućnih ljubimaca mogu da dožive neprijatnosti, upravo zbog nepoštovanja propisanih pravila ponašanja.

U razgovoru sa Dijanom Hrubik, markenting direktorkom Delta City šoping mola dobili smo informacije koje su značajne za sve one koji vole da odlaze u šoping sa svojim ljubimcem.

„Već punih šest godina Delta City  je „pet friendly“ objekat. Tada smo bili prvi šoping centar koji posetiocima pruža mogućnost da dođu u kupovinu sa svojim kućnim ljubimcima“, kaže Hrubik za portal N1.

Ona je dodala da je psima do osam kilograma težine i visine od 40 centimetara dozvoljen ulazak u Delta CIty, da je ulazak u lokale moguć kod zakupaca koji su dozvolili da im radnja bude „pet friendly“, a to je više od 80 zakupaca.

„U šoping centru svi lokali imaju nalepnicu koja pruža informaciju da li se u radnju može ući sa psom ili ne“, kaže naša sagovornica i dodaje da su zakupci ti koji odlučuju da li će se ljubimac nositi u ruci ili voditi na povocu.

Takođe je naglasila da se „svakako očekuje od svakog posetioca, koji dođe sa ljubimcem, da počisti za njim, kako i lična kultura nalaže, ali i pored toga služba čišćenja je vrlo revnosna, brza i ažurna ukoliko neki potrošač ne želi ili propusti deo oko čišćenja za svojim ljubimcem“.

Oni putem sajta i društvenih mreža informišu posetioce o pravilima ulaska i ponašanja, ukoliko dolaze s kućnim ljubimcem.

„Najčešci izazov je da odobrovoljimo posetioca da svog psa drži na povocu, jer stav većine je da ako je pas mali – ne smeta što šeta bez istog. Ovo se odnosi na sve zajedničke površine, na hodnike, stepenice, garaže, toalete, sve što nije lokal“, kaže Dijana Hrubik.

Na istu temu razgovarali smo sa Vanesom Jovanović, marketing menadžerom Galerije Belgrade koja kaže da Galerija jeste „pet friendly“ i posetioci mogu da dođu sa svojim kućnim ljubimcima.

Ona je naglasila da su sve zajedničke površine Galerije „pet friendly“, ali da svaki zakupac, unutar svog zakupljenog prostora, sprovodi svoja pravila kad je u pitanju odobravanje pristupa kućnim ljubimcima.

Kada je u pitanju čišćenje za svojim ljubimcem, Jovanović kaže da se to podrazumeva, kao što se podrazumeva i na bilo kojoj drugoj javnoj površini.

Na pitanje da li se pravila poštuju i da li su imali nekih problema sa vlasnicima ljubimaca, Jovanović kaže da su se susretali sa izvesnim situacijama, „ali kolege na terenu su uvek brzo i na ljubazan način reagovale, pa je sve rešeno na obostrano zadovoljstvo“.

Ona je dodala da se dešava da vlasnici ne počiste za svojim ljubimcima ili ih ne drže uvek na povocu. Takođe je dodala da, veći psi ili određene rase koje se smatraju opasnim moraju da nose korpu, što je, kako je navela, propis koji je definisala Uprava za veterinu, Ministarstvo poljoprivrede, šumarstva i vodoprivrede.

Prema rečima Jovanovićeve, posetioci mogu da se informišu na ulazima u tržni centar, gde je vidljivo istaknuto obaveštenje da je dozvoljen pristup kućnim ljubimcima, kao i na Galerija Belgrade vebsajtu.

Ono što je naglasila je da su vlasnici kućnih ljubimaca „u obavezi da ih drže na povocu i poštuju propise Republike Srbije koji regulišu ovu oblast“.

Za vlasnike kućnih ljubimaca važna informacija je da Galerija Belgrade nema ograničenja koja se odnose na veličinu kućnih ljubimaca.

Jovanović je dodala i to da je neophodno da vlasnici poštuju propise koji definišu kad je obavezno da pas nosi korpu i da bude pod nadzorom, kako bi se svi posetioci – i oni koji dolaze sa ljubimcima, ali i svi ostali – osećali apsolutno bezbedno.

„I zaposleni u Galeriji često dovode svoje pse na posao, a organizujemo i događaje posvećene upravo ljubimcima“, kaže sagovornica portala N1.

Koje je tvoje mišljenje o ovome?

Učestvuj u diskusiji ili pročitaj komentare