DPS traži smenu i oduzimanje državljanstva Andriji Mandiću

Demokratska partija socijalista (DPS) podnela je inicijativu za smenu predsednika crnogorskog parlamenta Andrije Mandića, a od Ministarstva unutrašnjih poslova (MUP) zatražila je da pokrene proceduru da mu se oduzme državljanstvo.
Oglas
Poslanik DPS Andrija Nikolić rekao je na konferenciji za novinare u Skupštini Crne Gore da Mandić nije dostojan da bude na čelu parlamenta, prenosi RTCG.
Iako je pozivan, Mandić nijednom nije priložio dokaze da je u legalnom posedu crnogorskog državljanstva. Svako ko je postao vlasnik nakon 3. juna 2006. godine mora se odreći državljanstva druge države. Niz je dokaza da je u nelegalnom posedu, a nema reakcije MUP, rekao je Nikolić.
Nikolić je ocenio i da je na delu pokušaj destabilizacije u Crnoj Gori.
Prema njegovoj tvrdnji, predsednik Srbije Aleksandar Vučić "pokrenuo je operaciju rušenja vlade u Crnoj Gori preko svojih spavača u okviru sistema".
Nikolić je rekao da je predsednik Crne Gore Jakov Milatović počeo rušenje vlade izlaskom iz Pokreta Evropa sad. Rušenje vlade nastavljeno je posetom predsednika Republike Srpske Milorada Dodika Crnoj Gori, dodao je Nikolić.
Koje je vaše mišljenje o ovoj temi?
Pridružite se diskusiji ili pročitajte komentare
Oglas
Koje je vaše mišljenje o ovoj temi?
Pridružite se diskusiji ili pročitajte komentare
Oglas
NAJČITANIJE
Oglas
Oglas
Najnovije
Oglas