Nagrade udruženja glumaca (SAG) dodeljene su sinoć u Los Anđelesu, a glavna priznanja pripala su Vilu Smitu i Džesiki Čestejn. Za razliku od ostalih nagrada, popularne SAG nagrade isključivo se bave ocenjivanjem onih ispred kamera, za koje glasaju sami glumci.
Ove godine lista nominovanih sastojala se od velikih holivudskih imena – od Vila Smita i Oskara Ajzaka, preko Nikol Kidman i Bradli Kupera, a legendarna Helen Miren primila je nagradu za životno delo, piše CNN.
Najbolja izvedba glumačkog ansambla u filmu:
Kralj Ričard
Belfast
Ne gledaj gore
Kuća Gučijevih
Coda – Pobednik
Najbolja izvedba glumca u glavnoj ulozi:
Vil Smit, Kralj Ričard – Pobednik
Endru Garfild, Tick Tick Boom
Benedikt Kamberbač, Moć psa
Havier Bardem, Being the Ricardos
Denzel Vošington, Tragedija Magbeta
Najbolja izvedba glumice u glavnoj ulozi:
Džesika Čestejn, The Eyes of Tammy Faye – Pobednica
Olivia Kolman, Mračna kći
Nikol Kidman, Being the Ricardos
Ledi Gaga, Kuća Gučijevih
Dženifer Hadson, Respect
Najbolja izvedba glumca u sporednoj ulozi:
Bredli Kuper, Pica od sladića
Troy Kotsur, Coda – Pobednik
Kodi Smit-McPhee, Moć psa
Ben Aflek, The Tender Bar
Džerad Leto, Kuća Gučijevih
Najbolja izvedba glumice u sporednoj ulozi:
Arijana DeBose, Priča sa zapadne strane – Pobednica
Kejt Blančet, Aleja noćnih mora
Caitriona Balfe, Belfast
Kirsten Danst, Moć psa
Rut Nega, Passing
Najbolja izvedba glumačkog ansambla u dramskoj seriji:
Naslednici – Pobednik
The Morning Show
Sluškinjina priča
Squid Game
Yellowstone
Najbolja izvedba glumice u dramskoj seriji:
Sara Snuk, Naslednici
Dženifer Aniston, The Morning Show
Elizabet Mos, Sluškinjina priča
Rise Vitherspun, The Morning Show
Jung Ho-Yeon, Squid Game – pobednica
Najbolja izvedba glumca u dramskoj seriji:
Kiran Kalkin, Naslednici
Brajan Koks, Naslednici
Billy Crudup, The Morning Show
Džeremi Strong, Naslednici
Lee Jung-Jae, Squid Game – Pobednik
Najbolja izvedba glumice u miniseriji ili televizijskom filmu:
Margaret Qualley, Maid
Jennifer Coolidge, The White Lotus
Kejt Vinslet, Mer iz Istauna – Pobednik
Cynthia Erivo, Genius: Aretha
Jean Smart, Mer iz Istauna
Najbolja izvedba glumca u miniseriji ili televizijskom filmu:
Juan Mekregor, Halston
Evan Peters, Mer iz Istauna
Murray Bartlett, The White Lotus
Oskar Ajzak, Scene iz braka
Majkl Kiton, Dopesick – Pobednik
Najbolja izvedba glumačkog ansambla u humorističnoj seriji:
The Great
Hacks
Only Murders in the Building
Ted Lasso – Pobednik
The Kominsky Method
Najbolja izvedba glumice u humorističnoj seriji:
Hannah Waddingham, Ted Lasso
Jean Smart, Hacks – Pobednik
Sandra Oh, The Chair
Elle Fanning, The Great
Juno Temple, Ted Lasso
Najbolja izvedba glumca u humorističnoj seriji:
Džejson Sudejkis, Ted Lasso – Pobednik
Stiv Martin, Only Murders in the Building
Bret Goldstejn, Ted Lasso
Martin Šort, Only Murders in the Building
Majkl Daglas, The Kominsky Method
Koje je tvoje mišljenje o ovome?
Budi prvi ko će ostaviti komentar!