Bornmut nije Mančester Junajted: Salah promašio penal, Liverpulu ni bod

Fudbal 11. mar 202315:42 0 komentara
Action Images via Reuters/Paul Childs (Bornmut - Liverpul: Trent Aleksander Arnold i Markos Senesi) Premier League - AFC Bournemouth v Liverpool

Fudbaleri Bornmuta savladali su pred svojim navijačima tim Liverpula i priredili veliko iznenađenje u prvoj utakmici 27. kola Premijer lige.

Fudbal

Utakmica na Vitaliti stadionu završena je rezultatom 1:0.

Ovaj meč je usledio nakon dva najneobičnija duela proteklog vikenda. Nakon nestvarne pobede Liverpula u najvećem engleskom derbiju nad Mančester Junajtedom od 7:0 i velikog preokreta Arsenala u Londonu protiv Bornmuta gde su gosti vodili sa 2:0 i u 97. minutu izgubili sa 3:2.

Međutim, na ovom meču nije se videlo da su igrači Bornmuta psihički pali nakon tragičnog poraza od Tobdžija, niti da su fudbaleri Liverpula prepuni samopozdanja pošto su napunili mrežu Ten Hagovog tima.

Prvo poluvreme počelo je obostranim šansama. Liverpul je želeo što pre da postigne gol, jedan je poništen Kodiju Gakpu zbog ofsajda, dok su igrači Bonmut veoma dobro koristili kontre i greške u odbrani Klopovog tima.

(Filip Biling matira Alisona) Bournemouth's Philip Billing scores their first goal as Liverpool's Alisson looks on Premier League - AFC Bournemouth v Liverpool
Action Images via Reuters/Paul Childs (Filip Biling matira Alisona)

Jednu su dočekali u 28. minutu kada je brzonogi Dango Outara prošao pored Van Dajka i asistirao Filipu Bilingu za vođstvo domaćih „trešnjica“.

U finišu prvog poluvremena Liverpul je imao sreće da sudija Džon Bruks nije ništa svirao nakon duela Virdžila Van Dajka i nekadašnjeg fudbalera gostiju Dominika Solankea, a onda i Ibrahima Konatea i Filipa Bilinga.

Bilo kako bilo, u drugom poluvremenu Liverpul je konstantno pritiskao rivala i jurio izjednačenja, dok je Bornmut nastavio da preti iz kontranapada.

Bruks nije reagovao ni kad je u 67. minutu lopta pogodila u ruku Smita, ali je nakon poziva iz VAR sobe pogledao snimak i promenio odluku. Penal je izveo Mo Salah i promašio – ceo gol!

Na kraju je ostalo 1:0. Za veliku radost domaćih navijača i šok za pristalice gostujućeg tima.

Liverpul je propustio priliku da se eventualnom pobedom domogne četvrte pozicija a tabeli.