Doge jače od Vukova, Salcburg izbacio Sevilju iz LŠ, remi Junajteda

Fudbal 08. dec 202123:12 > 09. dec 2021 00:00 0 komentara
Lille's Burak Yilmaz scores their first goal Champions League - Group G - VfL Wolfsburg v Lille
REUTERS/Fabian Bimmer

Fudbaleri Lila osvojili su prvo mesto u grupi G Lige šampiona pošto su u poslednjem kolu grupne faze pobedili kao gosti Volfsburg sa 3:1, drugo mesto pripalo je RB Salcburgu koji je kao domaćin bio bolji od Sevilje 1:0. U grupi F Mančester Junajted je potvrdio prvo mesto remijem sa Jang Bojsom 1:1.

Grupa G bila je večeras najneizvesnija od svih u Ligi šampiona jer su pre poslednjeg kola sva četiri tima – Lil, Volfsburg, Salcburg i Sevilja – imala šansu da se kvalifikuju za nokaut fazu Lige šampiona, ali i da se oproste od evropskog proleća.

Kolo pre kraja Lil je bio prvi sa osam bodova, drugi RB Salcburg sa sedam, treća Sevilja sa šest i poslednji Volfsburg sa pet bodova.

Lil je odlično odradio posao u Nemačkoj. Poveo je u 11. minutu pogotkom iskusnog turskog internacionalca Buraka Jilmaza na asistenciju Džonatana Ikonea.

Na 2:0 povisio je u 72. minutu prvi strelac tima Kanađanin Džontan David na dodavanje Adilsona Anhela Gomeza. Englez poreklom iz Angole je pet minuta kasnije i sam zatresao mrežu Vukova uz novu asistenciju sjajnog Ikonea.

Volfsburg je došao do utešnog gola u 89. minutu. Strelac je bio Renato Stefen – 1:3.

Francuske Doge bile su prekaje za nemačke Vukove.

SofaScore

Sevilja se seli u Ligu Evrope

U Salcburgu je prvo poluvreme prošlo bez golova, a onda je na startu drugog najpre Sevilja u 48. minutu propustila veliku priliku – Munir je pogodio prečku – da bi samo dva minuta kasnije Švajcarac Noa Okofor krunisao sjajnu akciju domaćeg tima za vođstvo – 1:0.

U 66. minutu novi šok za goste iz Španije. Asistent kod vodećeg gola za Salcburg 18-godišnji Nemac Karim-David Adejemi pobegao je Đordanu, kolji ga ruši i dobija drugi žuti, odnosno crveni karton.

Sevilja sa igračem manje nije mogla više da uzvati udarac, ostalo je 1:0 za domaći tim.

Na kraju je u grupi G završeno onako kako je bilo i pre poslednjeg kola. Lil je osvojio prvo mesto, Salcburg je drugi i ova dva kluba će iz ove grupe nastaviti takmičenje u nokaut fazi Lige šampiona. Treća Sevilja će se preseliti u Ligu Evrope, dok Volfsburg kao poslednji završava takmičenje na evropskoj sceni.

SofaScore

Rezultati 6. kola: RB Salzburg – Sevilja 1:0, Volfsburg – Lil 1:3.

Tabela: Lil 11, RB Salzburg 10, Sevilja 6, Volfsburg 5 bodova.

Matić sa kapitenskom trakom

U grupi F tim Mačester Junajteda je i pre poslednjeg kola osigurali prvo mesto u grupi i plasman u osminu finala Lige šampiona, dok je njihov večerašnji rival Jang Bojs eventualnom pobedom na Old Trafordu imao šanse da stigne do trećeg mesta u grupi i plasmana u nokaut fazu Ligu Evrope.

Atalanta i Viljareal trebalo je da u direktnom duelu u Bergamu odluče ko će osvojiti drugo mesto i pridružiti se Mančester Junajtedu u nokaut fazi Lige šampiona, ali je taj susret odložen za sutra zbog snežnih padavina.

Novi menadžer Junajteda Ralf Rangnik promenio je svih 11 igrača u odnosu na prethodni meč, a kapitensku traku poneo je srpski internacionalac Nemanja Matić.

Manchester United's Nemanja Matic applauds fans after the match
REUTERS/Craig Brough (Kapiten Nemanja Matić)

Englezi nisu imali veliki motiv, a Švajcarci snage za više od podele bodova – 1:1.

Oba gola viđena su u prvih 45 minuta. Oba efektna. Junajted je poveo već u devetom minutu pogotkom Mejsona Grinvuda na asistenciju Luka Šoa, ali je u 42. minutu uzvratio 19-godišnji Fabijan Rieder.

Rezultati 6. kola:  Mančester Junajted – Jang Bojs 1:1, Atalanta – Viljareal odloženo za sutra.

Tabela: Mančester Junajted 11, Viljareal 7, Atalanta 6, Jang Bojs 5 bodova.