Domaći 100%: Slavlja Brentforda, Lestera i Noriča

Fudbal 10. apr 202217:06 0 komentara
Sautempton
REUTERS/Peter Nicholls

Odigrana su još tri susreta 32. kola Premijer lige. U sva tri meča slavili su domaći timovi Lester, Norič i Brentford.

Polako se kristališe koje tri ekipe će sledeće sezone igrati u Čempionšipu. Norič i Votford su i dalje prvi kandidati, ali tu je i Burnli. Ekipa Šona Dajša doživela je četvrti poraz u poslednjih pet susreta i to protiv jednog od direktnih konkurenata za opstanak – Noriča.

Kanarinci su na svom terenu slavili 2:0. Golove su postigli Les Melu u devetom minutu i Temu Puki u 86. minutu. Norič je ostao i dalje poslednjeplasirani, ali sada ima samo tri boda manje od Burnlija, kome Everton beži četiri boda.

Brentford je napravio još jedan veliki korak ka obezbeđivanju opstanka. Slavio je kod kuće protiv Vest Hema 2:0, u režiji tandema Embeumo-Toni. U 48. minutu Toni je asistirao Embeumu, a onda su u 64. minutu razmenili uloge, pa je Embeumo asistirao Toniju. Sa ova tri boda Brentford je zoni ispadanja pobegao za 12 bodova, dok je Vest Hem prilično zaostao u borbi za Ligu šampiona.

U dulu ekipa koje su zakucane za sredinu tabele Lester je pobedio Kristal Palas 2:1. Lisice su golove postigle u 39. i 45. minutu preko Lukmana i Dusberi-Hola. Najzanimljiviji momenat dogodio se u 65. minutu. Kasper Šmajhel je odbranio penal Zahi, ali je zbog utrčavanja Sojundžuja ponovljen. Potom je ponovo Danac odbranio udarac sa bele tačke, ali je Zaha naleteo na odbijenu loptu i glavom je sproveo u mrežu. Ipak, ostalo je 2:1 i to je prvi poraz Kristal Palasa u gostima u 2022.