LK: Arsenal se osramotio, Čelsi ispao na penale

Fudbal 27. okt 201522:37 > 28. okt 2015 00:16
Getty Images Sport, Clive Mason

Fudbaleri Arsenala i Čelsija završili su u utorak takmičenje u engleskom Liga kupu porazima u osmini finala.

Ekipa Arsena Vengera poražena je od Šefild venzdeja u gostima sa 3:0, dok je Čelsi niz očajnih rezultat nastavio u Stouku nakon penala.

Arsen Venger je protiv Šefilda počeo sa kombinovanim sastavom i to mu se nije isplatilo.
Prvo se povredio Okslejd-Čembrlen, potom i njegova zamena Tio Volkot, a domaći satsav je iz kontre u prvom poluvremenu postigao dva gola.

Prvo je Valas pogodio u 28. minutu, a onda je u 40. minutu prednost duplirao Žoao. U nastavku je Arsenal pokušao da se vrati, imao je veliku inicijativu, ali je u 52. minutu promio i treći gol, a strelac je bio Hačinson.

Do kraja meča nije bilo promene rezultata, pa je drugoplasirana ekipa Premijer lige pretrpela bolan poraz.

Sa očajnim rezultatima ove sezone nastavio je Čelsi koji je ispao od Stouka posle penala. Domaćin je poveo odličnim golom Voltersa u 52. minutu, ali je u nadoknadi vremena Loik Remi izborio produžetke za tim Žozea Murinja.

Dva minuta kasnije isključen je Bardsli, pa je delovelo da je Čelsi veliki favorit u produžecima. Šampion ipak nije uspeo da postigne gol, pa je ispao na penale. Devetorica fudbalera pogađali su sa bele tečke, a u poslednjem pokušaju promašio je Eden Azar i Stouk je prošao.

Penali su viđeni i na duelu Everton – Norič. Bilo je 1:1 posle 90 i 120 minuta, a Everton je slavio sa 4:3 pošto su Delofeu, Barkli, Lukaku i Gibson pogodili penale, a na drugoj strani promašili su Hulahan i Redmond.

Hal je izbacio Lester posle brune utakmice. Nakon 90 minuta nije bilo golova, a Marez je u 100. minutu doveo goste u vođstvo. Izjednačio je Ernandes pet minuta kasnije, a kod izvođenja penala odličio je promašaj Mareza u prvoj seriji.