Kalčo: Rapsodija Intera!

Fudbal 12. dec 201522:44 > 22:45
Getty images, Tullio M. Puglia

Fudbaleri Intera savladali su Udineze u gostima sa 4:0, u duelu 16. kola italijanske Serije A. Ekipa Roberta Mančinija odigrala je možda i najbolji meč od starta sezone i zadržala je prvo mesto na tabeli pošto sada ima 36 bodova, četiri više uz meč više od Fiorentine.

Na gostovanju u Udinama Inter je poveo u 23. minutu kada je Mauro Ikardi zatresao mrežu domaćina. Osam minuta kasnije bivši kapiten Partizana Stevan Jovetić postavio je konačan rezultat prvog poluvremena.

Domaćin je početkom nastavka pokušao da se vrati u meč, ali nije postigao gol, pa je na kraju pretrpeo ubedljiv poraz. Ikardi je u 83. minutu postigao svoj drugi gol, a Borozović je četiri minuta pre kraja overio trijumf.

Pobedu u subotu ostvario je i Palermo koji je bio ubedljiv protiv Frozinonea. Golove su postigli Goldaniga, Vaskes, Trajkovski i Đilardino, dok je Samarko bio jedini strelac za goste.

Duel Sasuolo – Torino odložen je za 2016. godinu zbog guste magle, a Bolonja je slavila protiv Đenoe u gostima sa 1:0.