SL: Božinov spasao čast Partizana

Fudbal 13. dec 201514:57 > 14:59
Instagram

Ljubitelji fudbala čekali su poslednju utakmicu šampionata Srbije. Zanimalo ih je kako će Partizan izgledati posle poraza od Augzburga i posle ostavke čelnika kluba. Da li će Ljubinko Drulović promeniti taktiku protiv Rada? Posle burnog meča rezultat je bio 2:2.

Čast Partizana koji je gubio sa 2:0 spasio je Božinov, a Brašanac je ponovo bio tragičar kao i protiv Nemaca jer je u samoj završnici promašio zicer!

Prvo poluvreme je za neverovati bilo isto kao i gotovo sve utakmice koje je Partizan odigrao ove sezone u šampionatu Srbije. Crno-beli su bili bolji. Imali su više loptu u nogama. Po hladnom vremenu i teškom terenu stvarali su prilike. Promašili su i penal. Peti u ovoj sezoni. Na listu onih koji nisu uspeli da postignu gol sa bele tačke upisao se i Saša Ilić. Budaković je dobio duel jedan na jedan. Nedugo zatim, Rad je poveo sa 1:0. Kljajića koji je na golu zamenio Živka Živkovića savladao je Trninić. Rezultatom 1:0 završeno je prvo poluvreme.

Šta se dešavalo u svlačionici? Kakva je atmosfera u timu Partizana? Da li crno-beli mogu da naprave preokret? Početak drugog dela je rekao NE. Rad je posle sjajne akcije i centaršuta sa desne strane Veselinovića, stigao do 2:0. Poklonio se ispred gola Denić. Partizan je i dalje imao inicijativu, više je držao loptu u nogama, stvarao poluprilike, ali…

Crno-beli se nisu predavali. Pogodio je Božinov posle sjajnog prodora Živkovića. Ostalo jemanje od 20 minuta do kraja. Božinov je u stilu Rafe Nadala, pokušavao da probudi saigrače. Ajmo, ajmo vikao je Božinov. Na kraju je sam morao da pogodio za 2:2 na pet minuta pre kraja. Pomogli su mu Ilić koji je centrirao i Ćirković koji je asistirao. Ponovo je Božinov vikao ajde, ajmo… U samoj završnici zicer je kao i protiv Augzburga imao Brašanac ali je bio neprecizan…

21. KOLO: Radnički Niš – Čukarički 0:0, Borac – Mladost 1:2 (Mićić 83 – Milosavljević 16, Golemić 23), Voždovac – Metalac 1:0 (Odita 40), OFK Beograd – Javor 0:1 (Gafurov 72), Spartak – Novi Pazar 2:0 (Ilić 23, Ivanović 78), Vojvodina – Jagodina 3:1 (Rosić 8, Ožegović 14, 80), Crvena zvezda – Radnik 5:0 (Vieira 24, 32, 80, Katai 57, Srnić 90+2). Rad – Partizan 2:2 (Trninić 36, Denić 60 – Božinov 73, 85).

TABELA: Crvena zvezda 59, Borac 37, Čukarički 36, Vojvodina 34, Partizan 33, Radnički 32, Javor 30, Mladost 30, Voždovac 28, Radnik 24, Novi Pazar 23, Metalac 21, OFK Beograd 18, Jagodina 16, Rad 16, Spartak 13.