PL: Arsenal sa ivice ponora do boda

Fudbal 05. mar 201615:47 > 15:49
Getty Images

Dramatičan derbi Severnog Londona završen je bez pobednika - Totenhem i Arsenal odigrali su 2:2 na Vajt Hart Lejnu.

Golove pogledajte OVDE.

Arsenal je stigao do vođstva predivnim golom Ramzija u 39. minutu. Nakon centaršuta Beljerina, Velšanin je petom savladao Lorisa, i postigao jedan od najlepših golova sezone u Premijer Ligi.

Ipak, u 55. minutu, dogodio se momenat koji je mogao skupo da košta „Tobdžije“ u ovom meču. Neoprezni Kokelan je nakon oštrog starta dobio drugo žuti karton, što je značilo da će Arsenal odigrati poslednjih pola sata sa igračem manje.

Izdržali su puleni Arsena Vengera svega pet minuta sa igračkim deficitom, jer je već u 60. minutu, bilo 1:1. Lopta je nakon kornera srećno došla do defanzivca domaćih Alderveirelda, koji je iz peterca poslao loptu u mrežu Ospine.

Samo dva minuta kasnije, Totenhem stiže do potpunog preokreta. Hari Kejn je iskoristio dodavanje snalažljivog Alija, i efektnim šutem iskosa postigao vodeći gol za Spurse.

Činilo se da Arsenal neće uspeti da se oporavi od nok-dauna, ali je u 76. minutu Beljerin odlično pronašao Sančeza u šesnaestercu, a Čileanac preciznim udarcem doneo izjednačenje i bod gostima.

Remi dva direktna konkurenta za titulu, mogao bi da iskoristi Lester, i trijumfom protiv Votforda (meč se igra u subotu u 18:30) učvrsti se na prvom mestu.