Rusija: Rostov ponovo lider

Fudbal 06. maj 201620:37 > 20:39
Getty images by Epsilon

U derbi meču 27. kola Premijer lige Rusije fudbaleri Rostova pobedili su moskovsku Lokomotivu sa 2:1 i ponovo se probili na prvo mesto na tabeli

Rostov je po nepisanom pravilu odlično odigrao prvo poluvreme i došao do vođstva u osmom minutu, posle sjajne akcije koju je započeo Noboa, nastavio Kudrjašov i fantastičnim centaršutom proigrao Serdara Azmuna, kome nije bilo teško da sa pet metara ubaci loptu u mrežu nemoćnog Gilermea.

Najbolji igrač meča Kristijan Noboa je u 45. minutu udarcem sa 25 metara duplirao prednost, koju su domaći branili do 52. kada je Petar Škuletić sjajno reagovao posle kornera, koji je izveo Samedov i postigao jedini gol za Lokose. To je bio šesti gol reprezentativca Srbije u sezoni. Do kraja meča rezultat se nije menjao, tako da je Rostov zabeležio jednu od najvažnijih pobeda u borbi za titulu, pošto imaju bod više uz utakmicu više od CSKA.

U drugom meču današnjeg programa Krila Sovjetov savladala su Ufu minimalnim rezultatom i tako obezbedili opstanak.