PL: Sanderlend opstao, Njukasl i Norič ispali, Liverpulu bod

Fudbal 11. maj 201622:22 > 22:53
Ian MacNicol/Getty Images

Fudbaleri Sanderlenda pobedom protiv Evertona od 3:0 kolo pre kraja sezone obezbedili su opstanak u Premijer ligi, dok su se Aston Vili u Čempionšipu pridružili Njukasl i Norič, kojem ništa nije vredeo ni večerašnji trijumf protiv Votforda - 4:2.

Liverpul je u 93. minutu golom Kristijana Bentekea došao do remija protiv Čelsija na „Enfildu“ (1:1), ali je ostao na osmoj poziciji i otežao je posao u borbi za plasman u Ligu Evrope. Gosti iz Londona poveli su pogotkom Edena Azara u 32. minutu posle sjajnog prodora.

Liverpul, naravno, ima priliku da osvajanjem Lige Evrope obezbedi mesto u elitnom takmičenju u sezoni 2016-17, ali ukoliko izgubi od Sevilje mogao bi da ostane bez vize za međunarodna takmičenja.

Sautempton na mestu broj sedam ima bod više, za dva pogotka bolju gol razliku od „crvenih“, i u poslednjem kolu dočekuje Kristal Palas, dok Liverpul gostuje Vest Bromviču.

Sanderlend je u utakmici sezone na stadionu „Svetlosti“ pitanje pobednika rešio u finišu prvog poluvremena. Domaće je u prednost doveo Van Anholt u 38, četiri minuta kasnije u strelce se upisao i Kone, a isti igrač je u 55. minutu postavio konačan rezultat za veliku radost navijača „crnih mačaka“.

Clive Mason/Getty Images

Norič se i pored pobede nad Votfordom ekspresno vratio u Čempionšip, četvrti put u istoriji, što je do sada „uspelo“ samo Kristal Palasu. Gosti su poveli u 11. minutu golom Dinija, ali su „kanarinci“ na odmor otišli sa prednošću od 3:1. Strelci su bili Redmond u 15, Mbokani u 18. i Kerkart, autogol, u 37. minutu.

U nastavku utakmice Igalo je u 51. minutu smanjio prednost domaćina na 3:2, ali je Mbokani šest minuta kasnije drugim pogotkom i definitivno doneo verovatno najbolniji pobedu u istoriji kluba.

Kolo pre kraja Sanderlend ima 38 bodova, Njukasl i Norič po 34, a odavno prežaljena Aston Vila svega 17 bodova.