Ludnica na Hempdenu, Hibsima pehar FA Kupa!

Fudbal 21. maj 201618:03 > 18:06
Getty Images

U nezaboravnom finalu škotskog FA Kupa na Hempden Parku, Hibernijan je osvojio prvi pehar nakon 114 godina, savladavši Rendžers sa 3:2.

Spektakl je najavio Entoni Stouks, koji je već u četvrtom minutu doveo Hibse u vođstvo, postigavši gol nakon sjajnog prodora.

Izjednačenje Rendžersima doneo je veteran Keni Miler u 27. minutu. Glavom je zatresao mrežu nakon centaršuta Tavernijea.

U drugom poluvremenu, Rendžers stiže do preokreta, zahvaljujući Endiju Holideju. U 64. minutu, vezista tima iz Glazgova hirurški precizno je naciljao sa ivice šesnaesterca i savladao Konrada Logana.

Ali, Hibsi se ne predaju. Presudan momenat dogodio se u 70. minutu, kada je na teren ušao Lajam Henderson, umesto imenjaka Fontejna.

Upravo je Henderson izveo korner deset minuta kasnije, nakon kojeg je Stouks postigao svoj drugi gol na meču, ovoga puta glavom.

U durgom minutu nadoknade, novi šok za Rendžers. Gotovo preslikana situacija, Henderson izvodi korner sa desne strane, i pronalazi Dejvida Greja, koji postiže istorijski gol za svoj klub.

Po završetku meča, viđeno je neopisivo slavlje, čak je i policija na konjima morala da izađe na teren kako bi sprečila veće incidente.

Hibernijan ima tri trofeja u FA kupu Škotske, osvojena u tri različita veka. Rendžersi ostaju na brojci 33.