PL: Nove pobede Junajteda i Liverpula, Marković na klupi

Fudbal 02. dec 201423:01 > 23:02
Izvor: EPA

U utorak je odigrano šest mečeva 14. kola Premijer lige.

Mančester junajted savladao je na Old Trafordu Stouk sa 2:1. Poveli su Crveni đavoli u 21. minutu. Strelac je bio Felaini, na asistenciju Erere. N’zonzi je Stouku probudio nadu da može da odne se bod sa ovog gostovanja, ali mata je mislio drugačije. Golom u 59. mnutu doneo je Junajtedu novu pobedu.

Liverpul je bio gost Lesteru. Ekipa Brendana Rodžersa uspela je da dođe do druge uzastopne pobede u Premijeršipu – 3:1. Početak nije bio dobar za Redse. Autogolom Minjolea Lester je došao do vođstva u 22. minutu meča. Samo četiri minuta kasnije, Adam Lalana je izjednačio na 1:1. Stiven Džerard je postigao svoj prvi gol u sedam mečeva koje je odigrao protiv Lestera za 2:1 u 54. minutu, a pobedu Liverpula potvrdio je Henderson sedam minuta pre isteka regularnog dela meča.

Srpski reprezentativac Lazar Marković s klupe za rezervne igrače odgledao je duel protiv „lisicama“.