Nova pobeda Sitija, Sančez doneo bodove Arsenalu

Fudbal 03. dec 201422:57 > 22:58
Izvor: EPA

Odigrane su preostale utakmice 14. kola Premijer lige.

Lider Čelsi i dalje ne zna za poraz. Plavci su pobedili gradskog rivala Totenhem  3:0 i upisali 11 ligašku pobedu. Domaćin je već u prvom poluvremenu osigurao trijumf. Prvi gol postigao je Azar, a samo tri minuta kasnije prednost je duplirao Drogba.  Treći gol za Čelsi postigao je rezervista Remi. Totenhem je doziveo šesti poraz u prvenstvu, a protiv Čelsija nemaju trijumf od aprila 2010 godine.

Šampionski tim Mančester sitija ostaje najbliži pratilac Čelsija sa šest bodova zaostatka. Građani su posle preokreta pobedili Sanderlend u gostima 4:1. Na stadionu svetlosti domaćin je poveo golom Vikama. Samo dva minuta kasnije izjednačio je Aguero. Za Argentinca 14. gol u sezoni. Najbolji strelac lige je potom asistirao Jovetiću za preokret već u prvom poluvremenu. Na 3:1 lepim golom povisio je defanzivac Zabaleta. Konačan rezultat drugim golom na utakmici postavio je fantastični Serhio Aguero. Ovo je prva pobeda Sitija nad Sanderlendom u gostima posle četiri vezana poraza.

Getty images by Laurence Griffiths

Arsenal je teškom mukom golom Aleksisa Sančeza minut pre kraja stigao do važne pobede protiv Sautemptona i probio se na šesto mesto na tabeli. Tim Arsena Vengera dominirao je u većem delu meča i stvorio nekoliko odličnih šansi, ali je na golu Svetaca briljirao Frejzer Forster. Na kraju ipak minimalnih i zasluženih 1:0 za šestu prvenstvenu pobedu.

Everton i Hal igrali su 1:1. Na Gudisonu je Everton poveo golom Lukakua, a bod gostima kojim su uspeli da izađu iz zone ispadanja doneo je Aluko. Everton je pao na 11 mesto.