U duelu Sidneja i Perta, Nebojša Marinković asistent

Fudbal 04. dec 201419:08 > 19:10
Getty Images Sport, Tony Feder

U prvom meču devetog kola australijske A Lige, Pert Glori je kao gost savladao Sidnej 2:1.

U timu domaćina igraju nekadašnji igrači Crvene zvezde, Nikola Petković i Miloš Dimitrijević dok u Pertu igra Nebojša Marinković koji je nekada nosio crno-beli Partizanov dres.

Pert Glori bio je blagi favorit pred ovaj susret jer su pre ovog duela jer su u osam prethodnih mečeva pobedili sedam puta, dok se Sidnej nadao da bi uz tri boda iz ovog meča mogli da se približe Pertu na vrhu tabele.

Gosti su prvi imali dobru priliku da povedu. Mič Nikols uspeo je da pretrči kompletnu odbranu Sidneja, Ali Zagrepčanin Vedrean Janjetović bio je siguran među stativama.

Pert je pripretio još jednom ,malo pre isteka prvih 45 minuta, ali Riči Garsija je bio neprecizan.

Sidnej je bolje počeo drugo poluvreme i za svoj trud nagrađeni su veoma kontraverznim penalom u 61. minutu. Sudija Alan Miler smatrao je da je lopta pogodila Dina Đulbića u ruku, mada se na snimcima jasno videlo da nije bio u pravu.

Šejn Šmelc nije mario za to i bio je siguran sa bele tačke.

U 71. minutu videli smo neobičnu situaciju. igrač Sidneja, Ibini, pao je nakon faula pored aut linije, a linijski sudija koji nije uspeo da se zaustavi na vreme, sapleo se o njegove noge i tako se i sam našao na travi.

Pert je odgovorio sedam minuta pre kraja susreta. Rostin Grifits je bio najviši u skoku i uspeo da postigne pogodak nakon slobodnog udarca koji je izveo Nebojša Marinković.

Gosti su pojačali napade nakon ovog gola, a taj trud im se na kraju isplatio. U 87. minutu Kris Naumof faulirao je Skota Džemisona u šesnaestercu, pa je i u korist gostiju dosuđen penal. Siguran je bio Endi Kiog, kome je to bio šeti gol u sezoni.

Sa ova tri boda, Pert je zadržao prvo mesto na tabeli sa 22, dok je Sidnej četvrtoplasirani tim.sa 8 bodova manje.