Novi trijumf Volfsburga u Bundesligi

Fudbal 06. dec 201417:24 > 17:24
Getty Images, Stuart Franklin

Fudbaleri Volfsburga nastavili su dobrim rezultatima ove sezone, pošto su danas u 14. kolu Bundeslige pobedili na gostovanju Hanover sa 3:1.

Volfsburg se devetim trijumfom u prvenstvu učvrstio na drugom mestu na tabeli i sada zaostaje četiri boda za prvoplasiranim Bajernom, koji večeras u derbiju kola dočekuje Bajer iz Leverkuzena.

Golove za pobednički tim postigli su De Brujne u 69. i rezervisti Dost u 69. i Arnold u 85. minutu, dok je jedini pogodak za domaćina postigao Hoselu u nadoknadi sudijskog vremena u prvom poluvremenu.

Borusija iz Menhengladbaha je prekinula seriju od tri izgubljena meča, pošto je na svom terenu savladala Hertu sa 3:1, dok je ubedljivu pobedu u Štutgartu zabeležio Šalke – 4:0.

Najveće zasluge za slavlje kluba iz Gelzenkirhena pripadaju Eriku Čupo-Motingu, koji je postigao het-trik, a pored kamerunskog napadača u listu strelaca upisao se i Maks Mejer.

Augsburgu je u 90. minutu došao do pobede protiv Kelna sa 2:1, uz gol srpskog internacionalca Nikole Djurđića, dok je rezultatom 1:1 završen meč između Paderborna i Frajburga.

Rezultati i strelci 14. kola Bundeslige:

Borusija Menhengladbah – Herta 3:2 (Jančke 10, Rafael 53, Azar 83 – Šajber 45, Kalu 90+2. penal)

Keln – Augsburg 1:2 (Uđah 13 – Djurđić 53, Esvejn 90)

Hanover – Volfsburg 1:3 (Hoselu 45+1 – De Brujne 4, Dost 69, Arnold 85)

Paderborn – Frajburg 1:1 (Kačunga 89 – Darida 18. penal)

Štutgart – Ssalke 0:4 (Čupo-Moting 1, 21, 61, Mejer 10)