Dinamo osvojio Superkup Ukrajine

Fudbal 16. jul 201622:36 > 22:37
Laurence Griffiths/Getty Images

Fudbaleri Dinama iz Kijeva osvojili su Superkup Ukrajine pobedom nad Šahtjorom sa 4:3 posle boljeg izvođenja penala, pošto je posle 90 minuta igre rezultat bio 1:1.

Tim duelom, koji je odigran na stadionu Černomoreca u Odesi, najavljena je nova sezona u Premijer ligi koja počinje 22. jula duelom između Šahtjora i Zirke, uz prenos na Sport klubu.

Za Šahtjor je duel sa Dinamom, aktuelnim šampionom, označio početak novog poglavlja, pošto je to bio prvi meč posle 12 godine bez Mirčee Lučeskua na klupi. Lučeskua je nasledio Paulo Fonseka.

Upravo je Šahtjor poveo, kada je Fred u 58. minutu postigao gol posle grube greške golmana Kijevljana Aleksandra Šovkovskog. Dinamo je izjednačio preko Domagoja Vide u 80. minutu, da bi tim iz Kijeva slavio sa 4:3 posle penal serije i osvojio prvi Superkup od 2011. godine.

Zanimljivo je da je u prvenstvu prošle sezone oba meča dobio Šahtjor rezultatom 3:0.