Arsenal pao na Britaniji

Fudbal 06. dec 201418:00 > 18:04
Getty images, Michael Regan

Arsenal se bruka na Britaniji. Stouk je razbio Topdžije i posle prvih 45 minuta poveo sa 3:0.

Zanimljivu utakmicu imali smo priliku da pratimo u okviru 15. kola Premijer lige kada su snage odmerili Stouk siti i Arsenal a koja je završena rezultatom 3:2.

Domaćin je dominirao u prvom poluvremenu, a rezultat takve igre bile su tri lopte u mreži Tobdžija.

Ekipa Arsena Vengera već na pauzi je morala da razmišlja kako da spreči bruku. Piter Krauč prvi je pogodio, već u 19. sekundi. Bojan Krkić duplirao je vođstvo u 35. minutu, na centaršut Džonatana Voltersa, koji je nekoliko trenutaka pred odmor i zaokružio vođstvo ekipe3:0.

Santi Kasorla smanjio je sa penala u 68. minutu, a samo dva minuta kasnije Aron Remzi je postigao i drugi gol. Imao je Arsenal do kraja više od 20 minuta, ali nije uspeo da uztme barem bod, a Čembers je 12 minuta pre kraja dobio i drugi žuti karton.

U ostalim mečevima odigranim u subotu popodne nije bilo mnogo uzbuđenja. Golova je bilo samo na duelu Kvins Park – Burnli gde je domaćin slavio sa 2:0 golovima Fera i Ostina.

Mečevi Hal – VBA, Liverpul – Sanderlend i Totenhem – Kristal Palas završeni su bez golova.