Riberi srušio Bajer

Fudbal 06. dec 201420:42 > 20:42
Izvor: Getty images by Antoine Antoniol

Fudbaleri minhenskog Bajerna pobedili su večeras Bajer iz Leverkuzena sa 1:0 (0:0) u derbi meču 14. kola Bundeslige.

Gosti su pružili žestok otpor prvaku Nemačke, ali su na kraju pognutih glava napustili teren Alijanc Arene.

Tim iz Liverkuzena je bio bolji rival u prvom poluvremenu kada je propustio nekoliko prilika da savlada golmana Manuela Nojera.

Kazna je usledila u 51. minutu kada je Frank Riberi sjajnim volejom zakucao loptu u protivničku mrežu i postigao jubilarni 100. gol u dresu Bavaraca.

Rezultati i strelci 14. kola Bundeslige:

Bajern – Bajer Leverkuzen 1:0 (Riberi 51)

Borusija Menhengladbah – Herta 3:2 (Jančke 10, Rafael 53, Azar 83 – Šajber 45, Kalu 90+2. penal)

Keln – Augsburg 1:2 (Uđah 13 – Djurđić 53, Esvejn 90)

Hanover – Volfsburg 1:3 (Hoselu 45+1 – De Brujne 4, Dost 69, Arnold 85)

Paderborn – Frajburg 1:1 (Kačunga 89 – Darida 18. penal)

Štutgart – Ssalke 0:4 (Čupo-Moting 1, 21, 61, Mejer 10)