Najbolniji Vengerovi porazi

Fudbal 07. dec 201412:36 > 12:42
Getty Images Sport, Clive Mason

Arsenal je poražen od Stouka. I ne samo poražen, čini se da su malo i poniženi. Navijači su sve glasniji u zahtevima da Venger konačno ode iz kluba. Dok se nešto po tom pitanju ne dogodi, evo liste nekih od najsramnijih poraza Arsena Vengera na klupi Arsenala:

Arsenal –Čelsi 0:5. Liga kup 1998. Đanluka Vijali postigao je u ovoj Čelsijevoj pobedi dva gola, aPlavci su prošli u četvrto kolo.

Mančester junajted – Arsenal 6:1. Premijer liga, 2001. Junajted je na poluvremenu vodio sa 5:1, a poslednji gol u ovoj pobedi postigao je Tedi Šeringem.

Totenhem – Arsenal 5:1. Liga kup, 2008. Džejms. Kin, Lenon i Malbranki su postigli golove, dok je Bentner postigao autogol za ovih 5:1.

Arsenal – Mančester junajted 1:3. Liga šampiona 2009. Ronaldo je na ovom meču postigao dva gola, dok je Junajted izbacio Arsenal ukupnim rezultatom 4:1.

Barselona – Arsenal 4:1, Liga šampiona, 2010. Poveo je Arsenal ranim golom Bentnera, ali Mesi je sam savladao engleski tim postigavši četiri gola.

Arsenal – Totenhem 2:3, Premijer liga 2010. Arsenal je na poluvremenu vodio 2:0, ali Bejl, Van der Vart i Kabul nisu želeli poraz.

Arsenal – Birmingem 1:2, Liga kup 2011. Niko se nije kladio na Birmingem u ovom finalu, u to smo gotovo sigurni. Ipak, Obafemi Martins se pobrinuo da autsajderi podignu pehar na Vembliju.

Mančester junajted – Arsenal 8:2, Premijer liga, 2011. Venger je imao probleme sa povredama i suspenzijama igrača, ali to nije opravdanje za poniženje na Old Trafordu. Vejn Runi je postigao het-trik.

Milan – Arsenal 4:0, Liga šampiona, 2012. Arsenal je na San Siro stigao kao ravnopravan rival, ali ih je Milan nadigrao u duelu u kome je Robinjo postigao dva gola.

Bredford – Arsenal 1:1, penali 3:2, Liga kup, 2012. Dve ranga takmičenja delila su Arsenal i Bredford u tom momentu. A tim iz Lige 2 je bio bolji na penale.

Arsenal – Blekburn 0:1, FA Kup 2013. Uprkos tradiciji da u FA Kupu za Arsenal igraju mlađi igrači, Venger je u ovom duelu izveo jak tim. I izgubio.

Mančester siti – Arsenal 6:3, Premijer liga, 2013. Siti je čak četiri gola postigao u drugom poluvremenu.

Liverpul – Arsenal, 5:1. Premijer liga, 2014. U jednoj od najboljih utakmica koje je Liverpul odigrao prošle sezone, Redsi su savladali Arsenal. Već u 20. Minutu vodili su sa 4:0.

Čelsi – Arsenal 6:0, Premijer liga, 2014.1000. Vengerov meč na klupi Arsenala. Početnička greška – Čemberlin na klupi, Gibs na terenu. Čelsi je stigao do najveće pobede protiv Arsenala u istoriji.

Stouk – Arsenal 3:2, Premijer liga 2014. Stouk je poveo u prvom minutu, a na poluvremenu su imali 3:0. Vengerov tim nije imao snage za puni povratak u drugom poluvremenu!