LE: Partizan stao na penal ruletu

Fudbal 21. jul 201623:53 > 23:55
FK Partizan

Fudbaleri Partizana nisu uspeli da preskoče prvu prepreku na putu ka plasmanu u Ligu Evrope. Partizan je posle velike borbe i penal ruleta poražen od Zaglebja u Lubinu.

Tokom prvog polurvremena gledali sam rat nerava. Rat se vodio na sredini terenera. Partizan je bio za nijansu bolji rival a najbolju priliku propustio je Gogua koji je posle sjajnog centaršuta sa leve strane bio neprecizan. Na odmor se otišlo sa rezultatom 0:0. Isti rezultat je bio i u Beogradu.

U nastavku Partizan je imao više loptu u nogama. Bio je bolji rival. Imao nekoliko poluprilika, ali umalo nije stigla surova kazna jer je domaćin iz jedne delovalo je bezopasne situacije, stigao do prilike, a fortuna je bila na strani Partizana jer je Pitek pogodio stativu. Par minuta pre kraja Gogua imalo nije postigao auto gol.

Utakmica je otišla u produžetak. Priliku je imao MIhajlović, priliku je imao Janoška ali je na semaforu I dalje pisalo 0:0. Da li Partizan može da dobije rat i dokopa sa duela sa Stromgostedom iz Norveške? Oni koji su pomno pratili meč, znali su da će crno-belima treba mala doza sreće na putu ka trećem kolu kvalifikacija za Ligu Evrope.U produžetcima nije bilo golova. Usledio je penal rulet.

Brašanac je šutirao preko gola. Janos 1:0. Saša Ilić 1:1. Guldan 2:1. Đuričković 2:2. Todorosvki nije uspeo, Šaranov je vratio Partizan u igru. Janković 3:2.Voznijak 3:3. Mihajlović  nije pogodio, odbranio je Polaček. Meč loptu je imao Vlaško. Pogodio je.

ZAGLEBJE: Polaček, Čotra, Dabrovski, Guldan, Todorovski, Kubicki, Pitek, Janoška, Rakovski, Vozniak, Pitek. Igrali su još: Janos, Vlaško.

PARTIZAN: Šaranov, Vulićević, Milenković, Gogua, Bogosavac, Janković, Brašanac, Everton,Radović, Mihajlović, Đurđić. Igrali su još Ilić, Vlahović, Đuričković.