Mesi slomio Urugvaj

Fudbal 02. sep 201603:53 > 03:55
Mike Stobe/Getty Images

Kompletirano je sedmo kolo kvalifikacija za Mundijal u Južnoj Americi. Brazil je kao gost pobedio Ekvador sa 3:0, Kolumbija dobila Venecuelu sa 2:0, a Bolivija bila bolja od Perua sa 2:0.

Čekala su se dva poslednja meča. Jako bitna. Argentina je u derbiju kola pobedila Urugvaj sa 1:0. Gol odluke postigao je Mesi. Podsećanja radi, velika je dilema bila da li će se sjajni napadač pojvaiti u sastavu Argentine zbog povrede. Izborio se sa povredom, postigao gol u završnici prvog poluvremena, u kojem je Argentina ostala sa igračem manje jer je isključen Dibala. Ipak, u nastavku “gaučosi” su uspeli da sačuvaju tri vredna boda.

U poslednjem meču Paragvaj je dobio Čile sa 2:1. Golove za domaćina su postigli Romero i Da Silva. Za goste Vidal.

TABELA: Argentina 14, Urugvaj 13, Kolumbija 13, Ekvador 13, Brazil 12, Paragvaj 12, Čile 10, Bolivija 6, Peru 4, Venecuela 1.

Direktan plasman na Mundijal u Rusiji obezbediće četiri prvoplasirane selekcije, a peta će igrati u baražu sa selekcijom iz Okeanije.