BL: Herta prati Bajern, Šalke se još ne budi

Fudbal 18. sep 201619:28 > 19:30
Boris Streubel/Bongarts/Getty Images

Fudbaleri berlinske Herte pobedili su Šalke sa 2:0 u poslednjoj utakmici trećeg kola Bundeslige. Pred preko 49.000 svojih navijača na Olimpijskom stadionu u Berlinu, Herta je upisala treću pobedu ove sezone i uz Bajern ostala jedina ekipa sa maksimalnim skorom.

S druge strane, klub iz Gelzenkirhena je doživeo i treći poraz, posle kojeg je ostao prikovan na samo dno tabele, zajedno sa Verderom.

Posle prvog poluvremena bez golova, Herta je nastavila sa ofanzivom u nastavku i postigla je dva gola za deset minuta. Mičel Vajser je domaći tim doveo u vođstvo u 64. minuta, a Valentin Štoker je udvostručio prednost deset minuta kasnije, a ispostavilo se da je tako postavio konačan rezultat utakmice.

Srpski fudbaler Matija Nastasić odigrao je svih 90 minuta za poraženi tim.

Nešto ranije, fudbaleri Majnca pobedili su Augsburg na gostovanju u okviru trećeg kola Bundeslige i tako došli do prve pobede ove sezone.

Majnc je do pobede došao golovima u poslednjih 15 minuta, tačnije, postigao je dva za sedam minuta, pošto je prethodno domaći tim izjednačio.

Gosti su poveli preko Hjona Kordobe u sedmom minutu, da bi Konstantinos Stafilidis izjednačio u 73. minutu. Samo dva minuta kasnije, Majnc je ponovo došao do vođstva, a strelac je bio Junus Mali, da bi konačan rezultat u 81. minutu postavio Jošinori Muto.

Majnc sada drži deveto mesto na tabeli sa četiri boda, dok je Augsburg na 12. poziciji sa jednim manje. Na čelu tabele sa maksimalnim skorom je Bajern.