Liga Evrope: Majncu ceo plen u Azerbejdžanu

Fudbal 29. sep 201619:15 > 19:18
Matthias Hangst/Bongarts/Getty Images

Fudbaleri Majnca su, u prvom meču drugog kola Grupe C Lige Evrope, slavili posle preokreta na gostovanju Gabali u Azerbejdžanu (3:2).

Nemačka ekipa je povela preko japanskog veziste Jošinori Mutoa u 41. minutu, ali je Gabala stigla do prednosti golovima Ruslana Gurbanova iz penala u 57. i Sergeja Zenjova u 62. minutu. Ekipa trenera Martina Šmita je tada ponovo pojačala gas i preokrenula. U 68. minutu je izjednačio Kolumbijac Džon Kordoba, a tri boda Majncu je doneo Levin Oztunali u 78. minutu.

Za Gabalu su igrali i srpski internacionalac Vojislav Stanković, kao i Hrvati Filip Ozobić i Petar Franjić.

Drugi meč „popodnevnog termina“ po srednjoevropskom vremenu u drugom kolu Lige Evrope nije doneo mnogo uzbuđenja jer su Astana i Jang Bojs igrali bez golova. U sastavu kazahstanske ekipe su bili srpski fudbaleri Đorđe Despotović i Nemanja Maksimović u ofanzivi, dok je ispred gola sa kapitenskom trakom na ruci bio Nenad Erić. Sa druge strane za Jang Bojs je igrao srpski vezista Miralem Sulejmani.

Grupa B: Astana – Jang Bojs 0:0

Grupa C: Gabala – Majnc 2:3 (Gurbanov 57. penal, Zenjov 62 – Muto 41, Kordoba 68, Oztunali 78)