Kvalifikacije za SP: Srbija ubedljiva, Tadić briljirao

Fudbal 06. okt 201622:34 > 22:37
Starsport

Fudbaleri Srbije ostvarili su prvu pobedu u kvalifikacijama za Svetsko prvenstvo 2018. Srbija je lako savladala Moldaviju 3:0 (2:0) u Kišinjevu, predvođena Dušanom Tadićem.

Vezista Sautemptona je u prvom poluvremenu asistirao Filipu Kostiću i Branislavu Ivanoviću, a u drugom sam pogodio posle akcije sa Aleksandrom Kataijem.

Nakon rezervisane igre u uvodnim minutima, „Orlovi“ su slomili domaćina sa dva brza gola sredinom prvog poluvremena.

Srbija je povela preko Filipa Kostića u 19. minutu, nakon sjajne kontre i asistencije Dušana Tadića.

Na 2:0 je povisio kapiten Branislav Ivanović, koji je glavom zakucao loptu u mrežu nakon kornera sa desne strane i još jedne asistencije Tadića.

Pola sata pre kraja Tadić je nagrađen za sjajna proigravanja saigrača, pošto je ukrao loptu na sredini terena, odigrao je akciju sa Aleksandrom Kataijem, koji je na poluvremenu zamenio Andriju Pavlovića, i pogodio za 3:0.

„Orlovi“ su do kraja meča kontrolisali ritam i mirno priveli duel kraju. Srbija iz dva meča ima četiri boda, a u nedelju dočekuju Austriju.

Starsport

Austrijanci su u četvrtak remizirali sa Velsom 2:2, oba gola postigao je Marko Arnautović, nakon što su gosti dva puta vodili.

U trećem meču drugog kola Grupe D, Irska je savladala Gruziju 1:0 u Dablinu.

Tako posle dva kola Vels, Srbija, Austrija i Irska imaju po četiri boda, dok su Gruzija i Moldavija na nuli.