Kvalifikacije za SP: Rafal Hrvata, šok u Skoplju

Fudbal 06. okt 201622:52 > 22:53
Getty Images

Reprezentacije Austrije i Velsa igrale su nerešeno 2:2 u derbi meču 2. kola Grupe D kvalifikacija za plasman na Svetsko prvenstvo u Rusiji 2018.

Gosti sa Ostrva vodili su dva puta, a tri od četiri gola viđena su u prvom poluvremenu. Bod Austriji obezbedio je dvostruki strelac, napadač Stouka Marko Arnautović.

Srbija je u ovoj grupi bez većih poteškoća upisala tri trijumf u Kišinjevu protiv Moldavije, dok je Irska, teže nego što se očekivalo, savladala Gruziju.

Posle dva kola Srbija, Vels, Austrija i Irska imaju po četiri boda, dok su Gruzija i Moldavija na začelju bez bodova.

Reprezentacija Hrvatske pobedila je selekciju Kosova u Skadru sa 6:0 u meču Grupe I.

Napadač Juventusa Mario Mandžukić je već u 6. minutu načeo mrežu u prvoj zvaničnoj utakmici u kojoj je Kosovo bilo domaćin, a isti igrač je sa još dva gola do poluvremena overio nova tri boda oslabljenom timu selektora Anta Čačića.

Finska je posle remija sa Kosovom bila blizu pobede u Rejkjaviku, ali je Island u finišu uspeo da preokrene na 3:2, dok je Turska posle 0:2 izvukla bod protiv Ukrajine golom Čahanoglua u 81. minutu.

U derbiju večeri Italija i Španija su u grupi G odigrali nerešeno 1:1, iako je Španija u većem delu utakmice bila mnogo bolji rival.

Makedonija je ponovo razočarala svoje navijače porazom u Skoplju od Izraela, a domaći su u sudijskoj nadoknadi vremena mogli do boda, međutim Jahović nije realizovao jedanaesterac u 95. minutu.