SP 2018: Crna Gora slavi, Englezima bod u Ljubljani

Fudbal 11. okt 201622:47 > 22:49
Getty Images

Fudbaleri Crne Gore ostvarili su još jednu veliku pobedu u kvalifikacijama za Svetsko prvenstvo 2018. u Rusiji.

Izabranici Ljubiše Tumbakovića savladali su Dansku u gostima sa 1:0, tako da nakon tri odigrana kola dele prvo mesto u grupi „E“.

Gol za pobedu u Kopenhagenu postigao je Fatos Bećiraj u 32. minutu, nakon sjajne akcije Stevana Jovetića.

Napadač Intera je prevario kompletnu odbranu Danaca, uposlio Bećiraja koji je spretno reagovao i prebacio Kaspera Šmajhela.

Danska je u drugom poluvremenu konstantnim napadima pokušavala da izjednači, ali je siguran na golu bio Božović. Odbranom Crne Gore gotovo bez greške je komandovao Stefan Savić.

Poljska je golom Levandovskog u 95. minutu savladala Jermeniju, dok je Rumunija prethodno igrala bez golova sa Kazakstanom.

Crnogorci sada imaju sedam bodova, koliko i Poljska.

U grupi C, Nemačka je zabeležila treću uzastopnu pobedu, savladavši Severnu Irsku sa 2:0. Azerbejdžan Roberta Prosinečkog je i dalje bez poraza, remijem protiv Češke (0:0) osvojio je peti bod.

Engleska posle dužeg vremena nije uspela da pobedi u jednom kvalifikacionom meču, pošto je odigrala nerešeno u Sloveniji – 0:0.