Đenova šokirala Juventus, Lazović asistent

Fudbal 27. nov 201617:15 > 17:17
Marco Luzzani/Getty Images

Fudbaleri Đenoe napravili su veliko iznenađenje pobedivši Juventus sa 3:1 u 14. kolu Serije A, a srpski fudbaler Darko Lazović bio je asistent kod drugog kola pobedničkog tima.

Domaći tim je već posle pola sata imao prednost od 3:0, a branilac titule uspeo je samo da ublaži poraz u samom finišu.

Đovani Simeone je doveo Đenou u vođstvo u trećem minutu, a isti fudbaler je udvostručio prednost deset minuta kasnije. Tim iz Đenove je došao do prednosti od 3:0 autogolom Aleksa Sandra u 29. minutu, a konačan rezultat postavio je Miralem Pjanić u 82. minutu.

‚Stara dama‘ je tako doživela treći poraz i ostala na 33 boda, a prate je Milan sa 29 i Lacio sa bodom manje. Đenoa se popela na deveto mesto i sada ima 19 bodova.

Lazović je odigrao 68 minuta za pobednički tim, dok su na drugoj strani svih 90 minuta upisali Pjanić i Mario Mandžukić.

U ostalim utakmicama odigranim u istom terminu, pobede su ostvarili Atalanta i Kaljari, dok su Krotone igrali 1:1. Tim iz Bergama je slavio na gostovanju Bolonji sa 2:0, dok je Kaljari sa 2:1 pobedio Udineze.

Atalanta je do pobede nad Bolonjom došla golovima Andree Masjela u 15. i Slovenca Jasmina Kurtiča u 68. minutu.

Kurtič je odigrao celu utakmicu za pobednički tim, za koji je u nadoknadi vremena u igru ušao srpski fudbaler Aleksandar Pešić.

Zahvaljujući toj pobedi, Atalanta je skočila na četvrto mesto i sada ima 28 bodova, pet manje od Juventusa. Bolonja je na 14. poziciji sa 16 bodova.

U duelu Kaljarija i Udinezea, viđeno je više preokreta. Dijego Farijaš je doveo domaći tim u vođstvo u 35. minutu iz penala, Seko Fofana je izjednačio u 51. minutu, da bi Marko Sau doneo Kaljariju sva tri boda sedam minuta kasnije.

Hrvatski fudbaler Stipe Perica ušao je u igru za Udineze u 62. minutu.

Posle tog trijumfa, Kaljari je na 11. mestu tabele sa 19 bodova, dok Udineze ima četiri manje četiri pozicija iza.

Krotone je poveo u duelu sa Sampdorijom preko Dijega Falsinelija u 43. minutu, da bi Bruno Fernandes izjednačio u 71, a potom mreže do kraja utakmice mirovale.

Srpski fudbaler Filip Đuričić, Hrvat Ante Budimir i slovenački fudbaler Luka Krajnc ostali su na klupi gostiju.

Sampdorija posle remija sa novim članom Serije A ima 19 bodova na desetoj poziciji, dok je Krotone na pretposlednjem mestu sa samo šest bodova.