BL: Prvi poraz Hofenhajma, gol Jojića

Fudbal 28. jan 201717:48 > 17:50
Getty Image/Stuart Franklin

Tek u 18. kolu Bundeslige Hofenhajm je doživeo prvi poraz, pošto je bolji bio, takođe hit šampionata Lajpcig 2:1. Novu pobedu zabeležio je minhenski Bajern, a najubedljiviji bio je Keln, u čijoj je pobedi 6:1 nad Darmštadom gol postigao i Miloš Jojić.

U duelu dva najprijatnija iznenađenja u Lajpcigu gosti su poveli preko Nadima Amirija u 18. minutu. Ipak, Timo Verner je 20 minuta kasnije doneo izjednačenje. Preloman momenat dogodio se u 60. minutu kada je Vagner dobio crveni karton, a prednost igrača više domaćin je iskoristio u 77. minutu preko Marsela Sabicera. Na taj način Hofenhajm je pretrpeo prvi poraz u šampionatu i ostao je na četvrtom mestu sa 31 bodom, jednim manje od trećeplasiranog Ajntrahta, a jednim više od petoplasirane Borusije iz Dortmunda, dok je RB Lajpcig drugi sa 42 tri manje od Bajerna.

Bavarci su pobedom na gostovanju na Vezeru u Bremenu protiv Verdera 2:1 sačuvali lidersko mesto na tabeli. Pobedu gostima doneli su Arjen Roben u 30. i David Alaba u 45. minutu, dok je Maks Kruse u 53. minutu samo smanjio i postavio konačan rezultat. Najubedljiviji trijumf ostvario je Keln, koji je sa čak 6:1 u gostima razbio Darmštad, a peti gol postigao je Miloš Jojić u 85. minutu, kome je ovo prvi gol u sezoni.

Može se reći da jedini tim koji nije ispao u niži rang Hamburger, gotovo po pravilu grčevito se bori za opstanak, a tako će biti i ove sezone, posebno posle najnovijeg poraza na gostovanju direktnom konkurentu Ingolštadu 3:1, koji je sada 16. na mestu koje vodi u baraž sa 15 bodova i ima dva više od Hamburgera. U nezavidnoj situaciji je i Volfsburg posle poraza kod kuće od Augzburga 2:1.