Junajtedova "nula" protiv Hala, stativa Markovića, Siti 0:4

Fudbal 01. feb 201723:53 > 23:55
Julian Finney, Getty Images Sport

Mančester Junajted je izgubio još dva boda u borbi za vrh tabele u Premijer ligi. Ovoga puta bodove se Old Traforda je odneo Hal (0:0). Njihov gradski rival je bio ubedljiv u Londonu protiv Vest Hema (4:0), dok su Stouk i Evertin podelili bodove.

Junajted je potpuno dominirao protiv „Tigrova“, koje je u više navrata spasavao fenomenalni golman Eldin Jakupović. Ređale su šanse Ibrahimovića, Pogbe, Mate i drugova, ali nisu uspeli da zatresu mrežu ekipe, trenutno pretposlednje na tabeli.

Hal je čak mogao i da iznenadi i pobedi, ali je udarac srpskog internacionalca Lazara Markovića u 88. minutu završio na stativi.

Fudbaleri Mančester Sitija drugi put u samo 25 dana do vrha su napunili mrežu Veste Hema. Posle „petarde“ u Liga kupu, ekipa trenera Pepa Gvardiole je na istom mestu, na stadionu „London“ ponovo deklasirala „čekićare“ – 4:0.

Gosti iz Mančestera su posao završili već u prvom poluvremenu, kada su iskoristili sve propuste odbrane Vest Hema i sa tri pogotka srušili sve nade domaćih da mogu da zabeleže treći uzastopni trijumf u šampionatu.

Gvardiola je na klupi ostavio Serhija Aguera i golmana Klaudija Brava, a Siti je došao u vođstvo u 17. minutu posle velike greške Alena Kresvela. Usledila je brza kontra, De Brujne je povukao loptu, razmenio je dupli pas sa Gabrijelom Žesusom i onda rutinski loptu poslao u mrežu „čekićara“.

Već u 21. minutu bilo je 2:0. Sane je sa leve strane povukao loptu, lako je ušao u šesnaesterac, na drugoj stativi pronašao je Davida Silvu, kojem nije bilo teško da ponovo savlada Darena Rendolfa.

„Građani“ su potpuno dominirali, a kada Krosvel nije iskoristio sjajnu priliku da smanji prednost gostiju, ubrzo je usledila kazna. Sterling je asistirao, a Žesus je u 39. minutu postigao prvi pogotak u Premijer ligi za velikih 3:0.

Drugo poluvreme je bilo mnogo mirnije, Siti se zadovoljio postignutim, a konačan rezultat postavio je Jaja Ture iz jedanaesterca u 66. minutu.

Srpski reprezentativac Aleksandar Kolarov odigrao je ceo meč za goste.

„Građani“ su sa 46 bodova na deobi petog mesta sa Liverpulom, jednim manje od Totenhema i Arsenala, dok je Čelsi prvi sa 56 bodova.

Pogledajte REZULTATE i RASPORED, kao i TABELU.