Maribor sa desetoricom do pobede, Vardar dobar u Malmeu

Fudbal 12. jul 201721:05 > 21:06
Matthias Hangst, Getty Images Sport

Fudbaleri Maribora pobedili su Zrinjski u Mostaru rezultatom 2:1 u jednom derbiju klubova iz bivše Jugoslavije u drugom kolu kvalifikacija za Ligu šampiona. Odlučujući pogodak postigao je Markos Tavares iz penala u nadoknadi vremena.

Duel na stadionu „Bijeli brijeg“ bio je prepun preokreta, domaćin je promašio penal, a gosti su bili ti koji su poveli. Međutim, potom su ostali sa desetoricom igrača na terenu, pa je šampion Bosne i Hercegovine to iskoristio za izjednačenje, ali tu nije bio kraj pošto su Slovenci uspeli da dođu do prednosti u poslednjim trenucima susreta, i to sa bele tačke.

Maribor je poveo golom Luke Zahoviča u 43. minutu, a konačan rezultat je postavio Ognjen Todorović minut pre kraja regularnog dela utakmice. Domaćin je bio sa igračem više na terenu od 68. minutu, kada je Blaž Vrhovec za šest minuta zaradio dve javne opomene.

Igrao se 11. minut kada je posle oštrog prekršaja u kaznenom prostoru sudija pokazao na penal, a Nemanja Bilbija je poslao loptu pravo u golmana. Maribor je od tada preuzeo inicijativu, a Zahovič je tada odlično prihvatio pas Gregora Bajda i zatresao mrežu Zrinjskog.

Potom se sve okrenulo na stranu domaćeg tima kada je Vrhovecu pokazan put ka svlačionici, ali je Zrinjski na izjednačenje čekao 20 minuta. Tada je Todorović poprilipčno iznenadio golmana Maribora, kojem je lopta prošla kroz noge. Iako se činilo da će utakmica biti završena remijem, posle oštrog starta Pera Stojkića, Tavares koji je ušao u igru u minutu bio je siguran sa bele tačke.

Revanš utakmica igra se narednog utorka od 20.15 na stadionu „Ljudski vrt“ u Mariboru.

Veoma dobro izdanje prikazao je i Vardar, koji je igrao 1:1 na gostovanju Malmeu. Šampion Makedonije je poveo preko Bobana Nikolova u 62. minutu, a 13 minuta kasnije usledilo je izjednačenje Franca Brorsona.

Nikolov je odlično primio asistenciju Džonatana Balotelija na ivici kaznenog prostora, potom se okrenuo za 360 stepeni i loptu poslao pravo u levi ugao, a golman domaćih ostao je nemoćan. Odgovor Malmea stigao je vrlo brzo, kada je Brorson bio najviši u skoku posle centaršuta Magnusa Volfa Eikrema.

Drugi meč Vardar i Malme igraju sledećeg utorka od 18 časova u Skoplju.