HNL: Rijeka za 45 minuta slomila Rudeš

Fudbal 22. jul 201723:05 > 23:07
hnk rijeka

Fudbaleri Rijeke pobedili su Rudeš rezultatom 4:1 u okviru drugog kola HNL. Aktuelni šampion Hrvatske je već u prvom poluvremenu praktično obezbedio trijumf, a tokom većeg dela susreta u potpunosti je kontrolisao igru na terenu.

Rijeka je povela preko Zorana Krvžića u 25. minutu, a prednost domaćeg tima udvostručio je Dario Župarić 20 minuta kasnije, pa se sa 2:0 otišlo na odmor.

Gosti su u 63. minutu golom Antea Aralice smanjili na 2:1, ali je autogol Leonarda Mesarića u 79. minutu rešio sve dileme. Konačan rezultat u Rijeci postavio je Mario Gavranović tri minuta pre isteka regularnog dela utakmice.

Rijeka posle dva kola ima šest bodova, kao i Dinamo na čelu tabele, samo što Zagrepčani imaju bolju gol razliku. Rudeš je na sedmoj poziciji sa samo jednim bodom.

Ranije tokom dana, Slaven Belupo zabeležio je prvu pobedu u novoj sezoni fudbalskog šampionata Hrvatske.

Igrači Slaven Belupa slavili su u duelu protiv Lokomotive iz Zagreba golom Mirka Ivanovskog u 60. minutu i tako upisali prva tri boda u novoj sezoni.

U nedelju će drugo kolo biti kompletirano duelima Intera iz Zaprešića i Hajduka i Istre i Osijeka.