Kup Azije: Australija rival Južnoj Koreji u finalu

Fudbal 27. jan 201512:40 > 12:42
Tanjug/AP Photo/Rick Rycroft

Pobedom u drugom polufinalnom meču Kupa Azije nad Ujednjenim Arapskim Emiratima rezultatom 2:0 (2:0), reprezentacija Australije plasirala se u finale turnira, gde ih u Sidneju očekuje Južna Koreja.

Na stadionu Hanter u Njukaslu pred 21.000 gledalaca Australija je počela na fantastičan način borbu za finale. Trent Sejnsburi postigao je prvi gol za Sokerose u trećem minutu, a Džejson Dejvidson je posle velike gužve u šesnaest metara gostiju u 14. duplirao prednost. I Emirati su imali šanse, ali Omar Abdulrahman i Ahmed Khalil nisu uspeli da par dobrih ideja realizuju. Zapažen kod domaćina u prvom poluvremenu bio je Mark Miligan koji je vodio veliku borbu sa najboljim igračem UAE Omarom Adbulrahmanom, koga je apsolutno zaustavio.

Pokušavali su u drugom poluvremenu Emirati da postignu gol, imali inicijativu, ali je odbrana domaćih odolela svim iskušenjima i omogućila veliku radost navijačima.

Finale Kupa Azije, Južna Koreja – Australija, na programu je 31. januara u Sidneju, dok se dan ranije u Njukaslu za treće mesto bore Irak i UAE.