La Para "opljačkao" VBA u danu za minimalce

Fudbal 04. nov 201717:44 > 18:00
Gareth Copley, Getty Images Sport

Fudbaleri Hadersfilda savladali su Vest Bromvič Albion rezultatom 1:0 u utakmici 11. kola Premijer lige, dok je u ostalim popodnevnim mečevima viđeno samo još tri gola.

Hadersfild je sa 1:0 bio bolji od VBA, a za trijumf može da zahvali holandskom vezisti Radživu van La Pari, koji je u 44. minutu sjajno šutirao sa preko 30 metara i postigao pogodak za TV špice. Terijeri su uspeli da pobede čak iako su od 57. minuta igrali sa desetoricom na terenu, pošto je Kristofer Šindler dobio drugi žuti karton.

Twitter Embed Code

U ostalim mečevima u subotu popodne su slavili gosti. Njukasl je izgubio kao domaćin od Bornmuta (0:1), a Trešnjicama je tri boda obezbedio Stiv Kuk u drugom minutu sudijske nadoknade vremena. Endrju Surman je upisao asistenciju iz kornera kod gola, dok srpski napadač Aleksandar Mitrović nije ulazio u igru.

Još jedan srpski reprezentativac Dušan Tadić, je igrao za Sautempton do 76. minuta, ali su Sveci na svom terenu izgubili od Barnlija 1:0. Sautempton je „srušio“ Sem Vouks u 81. minutu odličnim udarcem glavom.

U duelu Svonsija i Brajtona, takođe su pobedu odneli gosti. Galebovi su Labudove pobedili sa minimalnih 1:0, uz pogodak Glena Mareja u 29. minutu.

U prvom meču kola Stouk i Lester su igrali 2:2