EP u futsalu: Drugi remi Srbije, realne šanse za 1/4 finale

Fudbal 01. feb 201820:40 > 22:30
fss.rs

Futsal selekcija Srbije u drugom meču na Evropskom prvenstvu u Sloveniji igrala je nerešeno protiv Italije 1:1.

Srbija nakon drugog uzastopnog remija ima realne šanse za plasman u četvrtfinale, potrebno je da u poslednjem meču Italije i Slovenije pobedi bilo ko, ili da se duel završi nerešeno 1:1 ili 0:0.

Srbiji ne bi odgovarali nerešeni rezultati 2:2 i sve efikasnije od toga.

TOK MEČA

Srbija je na meču u Stožicama imala veliku podršku sa tribina.

U 14. minutu, Srbija je imala veliku priliku da stigne do prednosti, kada je Stefan Rakić pogodio okvir gola.

U prvih 20 minuta viđena je tvrda borba na obe strane, pa je poluvremen završeno bez golova, 0:0.

U nastavku, Italijani su znatno opasniji, imali su nekoliko dobrih prilika, ali je na golu Srbije briljirao Aksentijević.

Kazna za sve promašaje Italijana usledila je sredinom drugog poluvremena, kada je Dragan Tomić iz odbitka, nakon šuta Kocića poslao loptu krog noge italijanskog golmana i postigao gola za 1:0!

Ipak, samo dva minuta kasnije Italija stiže do izjednačenja, i to na identičan način – Masimo Da Luka je šutirao a lopta prošla srpskom golmanu kroz noge – 1:1.

Na kraju, ostalo je nerešeno 1:1. U drugom duelu dana igranom u grupi B, Kazahstan je ubedljivo savladao Poljsku 5:1.