Đerar Moreno srušio Real u nadoknadi

Fudbal 27. feb 201821:49 > 21:56
Izvor: Alex Caparros/Getty Images

U prvom meču 26. kola La Lige Espanjol je u Barseloni savladao aktuelnog šampiona Real Madrid 1:0 i po svemu sudeći ga definitivno izbacio iz trke za odbranu titule.

Domaćin je potpuno zasluženo došao do trijuma, pošto je u potpunosti nadigrao favorizovanog protivnika. Zinedin Zidan se odlučio da u ovom meču odmara najboljeg igrača Kristijana Ronalda, a od starta nije igrao ni Karim Benzema. Espanjol je gol postigao već u 30. minutu, kada je Moreno zatresao mrežu, ali je poništen zbog ofsajda, kojeg nije bilo.

Moreno je posle toga propustio tri velike prilike, ali je kao pobednik izlazio svaki put Kejlor Navas. Ali u 92. minutu nije, pošto je Moreno zahvatio sjajno poluvolej i 11. golom u sezoni doneo velike bodove. Espanjolu.

Posle ovog poraza Real ostaje na trećoj poziciji sa 51 bodom, čak 14 manje od Barselone uz utakmicu manje. Espanjol je na deobi 12. mesta sa Atletik Bilbaom sa 31 bodom.