Spursi sigurni, Svonsi u luci spasa, VBA zakucan za dno

Fudbal 03. mar 201817:57 > 17:58
Jordan Mansfield, Getty Images Sport

Fudbaleri Totenhema pobedili su kod kuće Hadersfild rezultatom 2:0, u okviru 29. kola Premijer lige.

Golove za ekipu Maurisija Poketina postigao je Korejac Son, koji je bio strelac u 27. i 54. minutu. U nastavku, domaći su spustili gas i rutinskom igrom priveli meč kraju.

Spursima je to četvrta uzastopna pobeda na Vembliju i trenutno su treći na tabeli sa 58 bodova, dok je Hadersfild doživeo poraz posle dva trijumfa u nizu. Terijeri su trenutno 15. sa 30.

Ubedljiva kod kuće bila je ekipa Svonsija, pošto je slavila nad Vest Hemom 4:1. Za Labudove je to značajna pobeda u borbi za opstanak, oni su nastavili sa dobrim partijama i sada su 13. sa 30 bodova, koliko imaju i Hadersfild i Vest Hem.

Strelci za Velšane bili su Ki, Van der Horn, King i Aju iz penala. Počasni pogodak za Vest Hem bio je Antonio. Čekićari su u padu forme, njima je to drugi uzastopni poraz od 4:1, pošto su i u prošlom kolu poraženi od Liverpula.

Votford je kao domaćin savladao VBA, a jedini gol na meču postigao je Troj Dini u 77. minutu, posle osvojene lopte Vila Hjuza i sjajne asistencije. Za VBA to je četvrti poraz u nizu i Pardjuova ekipa je zakucana za poslednje mesto sa 20 bodova, šest manje od pretposlednjeg Stouka, a osam od Sautemptona, koji je igrao bez golova sa Stoukom, i sad je sa 28 prvi iznad crte.

U duelu Lestera i Bornmuta nije bilo pobednika, pošto su Lisice došle do boda sjajnim golom Rijada Mareza iz slobodnog udarca u 90+7. minutu. Prethodno je King iz penala u 35. doveo Bornmut u vođstvo.

Pogledajte rezultate i tabelu Premijer lige.