Barselona lako sa Malagom i bez Mesija

Fudbal 10. mar 201822:41 > 22:43
Getty Images/Alex Caparros

Barselona je na gostovanje Malagi otišla bez Lionela Mesija, ali se vraća sa nova tri boda.

Barselona je savladala Malagu sa 2:0 i zabeležila 22. pobedu u sezoni. Oba gola postignuta su u pvih pola sata meča, a domaćin je od 30. minuta igrao sa igračem manje, što na neki način Katalonci nisu iskoristili da dođu i do ubedljivije pobede.

Nakon 15. minuta Luis Suarez je na dodavanje Albe zatresao mrežu Malage za 1:0. Alba je na levoj strani primio loptu i sjajno centrirao. Lopta je imala veoma čudan let i na oko 12 – 13 metara dočekao ju je Suarez koji gol pogađa glavom. Albi je ovo sedma asistencija u sezoni, a Suarezu 21. gol.

Već 13. minuta kasnije bilo je 2:0. Strelac je bio Felipe Kutinjo na asistenciju Dembelea. Dembele je izigrao odbranu Malage, poslao loptu u peterac, a Kutinjo je petom samo produžio loptu u dalji ugao. Dembeleu je ovo treće dodavanje za gol, a Brazilcu drugi pogodak u novom klubu.

Samuel Garsija je nakon pola sata igre nakon izuzetno nesmotrenog faula dobio crveni karton. Direktno je Garsija startovao na Albu na sredini terena, krajnje neoprezno i nepotrebno.

Najbolji je na utakmici bio golman Malage Roberto koji je Suarezu odbranio tri zicera i spasao svoj tim ubedljivijeg poraza.

Serija Barselone bez poraza počela je nakon poraza upravo od Malage prošle sezone, kada su Katalonci izgubili šanse da se bore za titulu prošle godine. Taj meč je odigran u aprilu 2017, a Barselona je od tada zabeležila samo šest remija.

Malaga nema pobedu još 10. decembra kada je u gostima bila bolja od Real Sosijedada.