Milan iz 2 u 1, Silva ponovo spasilac

Fudbal 18. mar 201816:54 > 17:07
Getty Images/Marco Luzzani

Kjevo je pretio da potpuno ugasi nade Milana u plasman u Ligu šampiona, ali su roso-neri uspeli da preokrenu i dođu do tri boda koja ih drže u konkurenciji za četvrtu poziciju. Atalanta pregazila Veronu na Bentegodiju.

Domaćin je na San Siru poveo golom Hakana Čalhanoglua u 10. minutu, čime je potvrdio da se nalazi u odličnoj formi, jer je bio strelac i u Londonu protiv Arsenala. A onda je usledio jedan od najlošijih perioda Milana ovog proleća. Ekipa Đenara Gatuza kapitulirala je dva puta u samo 60-ak sekundi. Mariuš Stepinski je u 33. minutu doneo izjednačenje, a samo minut kasnije je asistirao Ingleseu za vođstvo.

Sigurno da domaćin navijačima nije bilo lako na poluvremenu, ali su u 54. minutu njihovi ljubimci uspeli da izjednače. Strelac je bio mladi Kutrone, pošto je odlično reagovao na odbitak. Međutim, bio je u ofsajdu prilikom šuta, pa se može reći da su čuveni „Leteći magarci“ drastično oštećeni. Do tri boda Milan je, kao i u prošlom kolu protiv Đenove, došao golom Andrea Silve. Ovog puta nije čekao nadokanadu već je u 82. glavom odlično reagovao posle kornera. Milan je mogao ubedljivije da pobedi, pošto je dobio penal u nadoknadi vremena, opravdano dosuđen jer je evidentno bilo igranje rukom posle šuta Čalhanoglua. Međutim, udarac Kesija odlično je pročitao i odbranio Sorentino. Za Kjevo su svih 90 minuta odigrali Nenad Tomović i Ivan Radovanović. Milan je ovom pobedom sačuvao priključak za četvrtim mestom, poslednjem koje vodi u Ligu šampiona, a koje sada drži Inter, pošto je razlika svega pet bodova.

Verona je posle nekoliko dobrih utakmica napravio ogroman korak unazad u borbi za opstanak. Na svom terenu doživeli su katastrofu od Atalante. Ekcipa iz Bergama slavila je 5:0 uz het trik Josipa Iličića. Preostala dva gola postigli su Kristante u drugom minutu za vođstvo i Gomez u 71. minutu za kraj agonije ekipe za koju je svih 90 minuta igrao Jagoš Vuković.

Roma je ostvarila lak trijumf na gostovanju Krotoneu golovima El Šaravajija i Naingolana, čime su učvrstili treću poziciju sa četiri boda više od četvrtoplasiranog Intera. U preostala dva duela od 15 časova bilo je vema dramatično. Fiorentina je slavila u Torinu 2:1 golom Teroa iz penala u nadoknadi vremena. Pre toga su Ljubičasti imali penal i u 14. minutu, ali je Vertu promašio. Isti igrač se ispravio u 59. minutu i doveo goste u vođstvo. Valter Macari je u 74. minutu ubacio Adema Ljajića, koji je kod njega na ledu, a isti igrač mu je uzvratio na najbolji način u 86. minutu kada je iz slobodnog udarca sjajno asistirao Belotiju za izjednačenje. Belotiju je ovo inače prvi gol posle tri meseca posta. Ipak, radost Bikova trajala je samo do nadoknade vremena kada je Tero realizovao penal.

Penal u nadoknadi presudio je i Vešticama iz Beneventa. Domaćin je poveo golom Brinjole u 46. minutu. U 90. se činilo da će osvojiti tri boda, ali usledila je tragedija za domaću ekipu. Prvo je Pavoleti u prvom minutu nadoknade doneo izjednačenje, a potom je dosuđen penal za ekipu sa Sardinije, koji je u sedmom minutu nadoknade realizovao Barela.