Jang Bojs srušio Bazel, Vilotić sjajan, Gajić strelac

Fudbal 22. feb 201522:13 > 22:15
EPA

Fudbaleri Jang Bojsa savladali su Bazel u derbiju 21. kola švajcarske Super lige sa ubedljivih 4-2, uz dobre nastupe srpskih fudbalera Milana Vilotića i Milana Gajića.

Domaći su poveli već u desetom minutu golom Gerndta sa 25 metara, da bi isti igrač duplirao prednost u 27. minutu, na asistenciju Štefena. Jang Bojsi su praktično obezbedili pobedu pola sata pre kraja kada se Gajić probio i udarcem povisio na 3-0.

Gosti do tada nisu imali previše prilika i uspeli su da se probude tek 19 minuta pre kraja, kada je Embolo smanjio na 3-1. Štreler je u 92. minutu  probudio nadu lidera da možda može do boda, smanjivši na 3-2, ali je sve dileme otklonio Oro minut kasnije za konačnih 4-2.

Ova pobeda je vratila Jang Bojse u borbu za titulu jer sada za Bazelom zaostaju samo pet bodova. Vilotićev tim u četvrtak igra u Engleskoj revanš meč Lige Evrope sa Evertonom, gde iz prvog duela imaju zaostatak od 4-1, dok u prvenstvu Švajcarske prvog marta gostuju Tunu.