Porto već vidi titulu – nastradala Vitorija Setubal

Fudbal 23. apr 201823:16 > 23:19
Getty Images/David Ramos

U poslednjem meču 31. kola portugalskog šampionata fudbaleri Porta savladali su na domaćem terenu Vitoriju iz Setubala sa čak 5:1 i nastavili da koračaju ka prvoj tituli od 2013. godine.

Nakon nove pobede Portu je otvoren put ka tituli jer imaju dva boda više od Benfike i jednak broj odigranih utakmica, a do kraja prvenstva imaju daleko lakši raspored od Benfike, koja u pretposlednjem kolu igra veliki derbi Lisabona sa Sportingom.

U meču protiv Vitorije koja se bori za opstanak Porto je do vođstva došao u šesto minutu preko Muse Marege, kojem je to bio 21. gol u seozni, pa je on sada treći strelac šampionata.

U 12. minutu videli smo najlepši gol na meču – sjajne makazice Ivana Markana. U 16. minutu strelac je gio Braimi, a tada je već bilo 3:0 za plavo-bele.

U 24. minutu Vitorija je uspela da smanji na 3:1 preko Amarala nakon lepe akcije sa desne strane, ali je Porto prvo poluvreme završio sa tri gola prednosti nakon Koroninog gola u 35. minutu.

Drugo poluvreme bilo je manje interesantno, a jedini gol u nastavku postigao je Aleks Teleš iz slobodnog udarca u 72. minutu. Porto je tim golom postao najefikasniji napada lige – u dosadašnjem toku prvenstva postigli su čak 78 golova.

Vitorija ostaje tek dva boda iznad ugrožene zone i u predstojeća tri kola im sledi velika borba za opstanak.

Benfika je u subotu uveče na kratko izbila na vrh tabele pobedivši Eštoril sa 2:1 uz asistenciju Andrije Živkovića.

Pogledajte REZULTATE i TABELU portugalske Primeire.