Seltik ponižavanjem najvećeg rivala overio titulu

Fudbal 29. apr 201814:44 > 14:59
Ian MacNicol/Getty Images

Pobedom u 413. Old Firm derbiju Seltik je overio osvajanje 49. titule u Škotskoj, sedme uzastopne.

Na Seltik Parku bilo je 5:0 za novog-starog šampiona, što je najubedljivija pobeda još od 1957. kada su zeleno-beli slavili 7:1. Sve je bilo rešeno praktično u prvih 45 minuta kada je domaćin vodio 3:0. Francuski internacionalac Odson Eduar doveo je Seltik u vođstvo u 14. minutu. Rendžersi su se nekako i držali do 41. minuta a tada je Eduar drugim golom najavio nesrećan kraj za čuvene Policajce. Ipak, to nije bilo sve u prvom delu, pošto je u 45. minutu Džejms Forest povisio na 3:0.

Čim je krenulo drugo poluvreme Seltik je postigao novi gol. U 47. minuu iTom Rogić je zatresao mrežu za 4:0. Konačnih 5:0 postavio je Kalum Mekgregor i to na asistenciju sjajnog Eduara. Samo četiri minuta kasnije Džoš Vindes imao je sjajnu priliku za goste, makar za počasni gol, ali je pogodio stativu.

Seltik je ovom pobedom osigurao osvajanje sedme uzastopne, ukupno 49. titule u istoriji kluba i dodatno se primakli najvećem rivalu koji sada ima samo pet šampionskih zvanja više. Rendžersi su na deobi trećeg mesta sa Hibernijanom sa 65 bodova, tri manje od drugoplasiranog Aberdina tri kola pre kraja.