Venger: Okrutno, rastrojen sam, zaslužili smo finale

Fudbal 04. maj 201800:51 > 00:57
Catherine Ivill, Getty Images Sport

Menadžer Arsenala Arsen Venger bio je utučen posle poraza u revanš duelu polufinala Lige Evrope od Atletiko Madrida.

„Jorgandžije“ su posle 1:1 u Londonu minimalnim rezultatom slavile pred svojim navijačima i treći put u poslednjih devet pokućaše da osvoje drugo po jačini klupsko takmičenje u Evropi.

Venger smatra da je njegova ekipa još u prvom meču na „Emiratima“ mogla da obezbedi plasman u finale.

Utakmica je bila intenzivna, dali smo svu svoju snagu. Čestitam Atletiku. Mislim da će osvojiti titulu. Arsenalu je nešto nedostajalo, nije bilo dovoljno. Rastrojeni smo s obzirom na brojne šanse koje smo imali da postignemo gol u oba susreta. Ovaj obračun je trebalo da se završi u našu korist čak i posle prve utakmice,“ rekao je Venger.

Iskusni trener nije uspeo sa „tobdžijama“ da obezbedi mesto u Ligi šampiona za sledeću sezonu, a klub će napustiti bez osvojenog evropskog trofeja.

Veoma sam razočaran i uznemiren. Vodili smo u Londonu sa 1:0 i potom primili glup gol. Danas smo minut pre odlaska na poluvreme iz kontre primili pogodak. To su bili ključni momenti. Dijego Kosta je Dijego Kosta. Zato je on jedan od najboljih napadača na svetu„, istakao je Venger i nastavio:

„Teško je prihvatiti poraz posle 180 minuta igre kakvu je pokazao Arsenal. Klub sada mora da razmišlja o tome šta će sledeće sezone da uradi. Veoma sam rastrojen. Nažalost, fudbal je okrutan, on donosi dobre trenutke, ali ponekad, kao danas, donosi i patnju,“ naglasio je Venger.

Atletiko Madrid će 16. maja u Lionu za titulu igrati protiv Olimpika iz Marseja.