Nemci posle preokreta pali u kišnom Klagenfurtu

Fudbal 02. jun 201821:51 > 21:53
Getty Images/Sebastian Widmann

Fudbaleri Austrije pobedili su Nemačku u prijateljskom meču u Klagenfurtu, koji je zbog kiše kasnio 105 minuta, posle preokreta rezultatom 2:1.

U odličnoj atmosferi na ispunjenom stadionu „Verterze“ favorizovana Nemačka povela je posle 11 minuta igre. Veliku grešku napravio je golman domaćih Jerg Zibenhandl, koji je poklonio loptu Mesutu Ozilu, a plejmejker Arsenala nije propustio šansu da zatrese mrežu.

Do poluvremena je viđena još jedna šansa pred golom Austrije, kada je Zibenhandl zaustavio zicer Julijana Branta.

U nastavku meča, stari rivali, kojima je ovo bio jubilarni 40. dvoboj, zamenili su uloge. Četa selektora Franka Fode uspela je da materijalizuje terensku inicijativu u 53. minutu, kad je viđena najlepša akcija na meču – iz kornera je centrirao Dejvid Alaba, a volej na drugoj stativi zahvatio je Martin Hintereger i savladao Manuela Nojera.

Potpuni preokret viđen je u 69. minutu, pošto je jedan od najagilnijih igrača na terenu Alesandro Šef iskoristio dodavanje Štefana Lajnera i postavio konačan rezultat.

Ovim ishodom, Austrija je prekinula seriju od devet poraza u nizu protiv Nemačke, a ujedno došla i do prve pobede posle nepune 32 godine.

Nemci pre početka Mondijala imaju generalnu probu u Leverkuzenu protiv Saudijske Arabije osmog juna, a u grupnoj fazi SP igraće protiv Meksika, Švedske i Južne Koreje.

Sa druge strane, Austriju očekuju dve prijateljske utakmice – sa Brazilom 10. juna i Švedske šestog septembra, posle čega će započeti učešće u Ligi nacija protiv Bosne i Hercegovine na gostovanju.

U skandinavskom derbiju između Švedske i Danske u Stokholmu nije bilo golova. Šveđane do početka SP očekuje meč sa Peruom devetog juna, dok će se Danci istog dana sastati sa Meksikom.