Golčina Blekija, i Tomović strelac, Inter ispustio 2:0

Fudbal 26. avg 201822:33 > 22:35
Gabriele Maltinti/Getty Images

Fudbaleri Fiorentine savladali su Kjevo kod kuće sa 6:1 u drugom kolu Serije A, a meč je obeležio fantastični pogodak srpskog beka Nikole Milenkovića.

Reprezentativac Srbije je u osmom minutu prihvatio odbijenu loptu na dvadesetak metara i fantastičnim udarcem iz voleja „skinuo pauka“ za vođstvo Viole.

Ljubičasti su do poluvremena duplirali prednost, golom Žersona u 42, da bi Benasi u 49. otklonio pitanje pobednika.

Posle gola Kijeze u 71. i vođstva domaćih 4:0 Letećim magarcima je pretio potpuni kolaps.

Pet minuta kasnije Nenad Tomović je smanjio na 4:1, pošto je glavom zatresao mrežu, posle kornera Slovenca Birse, da bi do kraja bila viđena još dva gola u mreži tima iz Verone.

Benasi je, novim pogotkom, u 90. minutu vratio četiri gola prednosti domaćima, da bi Simeone u 90+3. postavio konačan rezultat.

Pored Tomovića, ceo meč za goste odigrao je Ivan Radovanović.

A fudbaleri Intera ne znaju za trijumf ni posle drugog kola. Ekipa Lućana Spaletija je remizirala kod kuće sa Torinom 2:2, uprkos vođstvu od 2:0 posle prvog poluvremena.

Ivan Perišić je bio strelac u sedmom, na asistenciju Ikardija, a u 32. De Fraj zatresao mrežu gostiju.

Ipak, u nastavku je viđena potpuno drugačija predstava. Beloti je u 55. smanjio zaostatak, a Meite u 68. doneo bod Bikovima. Za goste je od 61. minuta igrao Adem Ljajić.

U ostalim mečevima, Kaljari i Sasuolo su remizirali 2:2, Đenoa je savladala Empoli sa 2:1, Udinese je bio bolji od Sampdorije 1:0, dok je meč Frozinonea i Bolonje završen bez golova.