Čudesni Luka Jović dao pet golova u pobedi Ajntrahta!

Fudbal 19. okt 201822:28 > 22:30
Alex Grimm, Getty Images Sport

Luka Jović je u duelu Ajntrahta sa Fortunom definitivno opravdao nadimak "Srpski Falkao", postigavši neverovatnih pet golova za pobedu svoje ekipe od 7:1.

Sve je počelo fantastičnim golom polumakazicama u 26. minutu, i to posle centaršuta još jednog srpskog fudbalera, Filipa Kostića.

Ajntraht je tada već vodio sa 2:0, jer je prethodno Haler bio precizan sa penala u 20. minutu.

Haler je bio asistent Joviću za još jedan lep pogodak iz voleja u 36. minutu, da bi potom postigao svoj drugi gol za ubedljivih 4:0 nakon 50 minuta igre.

Fortuna je uspela da zatrese mrežu preko Lukebakija tri minuta kasnije, a onda je Luka Jović nastavio svoju šou.

U razmaku od 55. do 72, minuta još tri puta je bio strelac. Kostić je stigao da namesti još jedan gol sunarodniku, koji posle okreta pogađa za 5:1.

Svoj četvrti, a Ajntrahtov šesto gol Jović je postigao u 61. minutu, kada je iskoristio ukradenu loptu De Grizmana i savladao protivničkog golmana šutem sa ivice šesnaesterca.

Konačno, u 72. minutu srpski reprezentativac je uspeo da zatrese mrežu i glavom, a centaršut je uputio Haler.

Jović je na ovaj način oborio mnoge rekorde, postao najmlađi igrač sa pet postignutih golova na jedmom meču Bundeslige, prvi fudbaler u istoriji Ajntrahta koji je to učinio, ali i prvi Srbin koji je u Bundesligi dao bar tri gola na utakmici.

Zamenjen je pet minuta pre kraja i dobio ovacije domaćih navijača.