Trojka Albiona za oproštaj Runija

Fudbal 15. nov 201823:22 > 23:29
Shaun Botterill/Getty Images

Engleska je na Vembliju savladala u prijateljskom meču SAD 3:0, a meč će ostati upamčen kao poslednji Vejna Runija u dresu nacionalnog tima.

Runi je u igru ušao u 58. minutu kada je zamenio Džesija Lingarda. Mladi fudbaler Mančester Junajteda pre toga bio je strelac spektakularnog vodećeg gola u 26. minutu. Samo minut kasnije na 2:0 povisio je Trent Aleksander-Arnold hirurški preciznim udarcem pogodivši suprotan ugao. Konačan rezultat postavio je jedan od tri debitanta Kalum Vilson u 77. minutu. Pored njega prvu utakmicu za reprezentaciju odigrali su defanzivac Dank i rezervni golman Mekarti.

Engleska je u međuvremenu čula lepe vesti iz Zagreba, pošto je Hrvatska u okviru grupe Lige nacija u kojoj su i izabranici Gereta Sautgejta, savladala Španiju i tako Gordom Albionu omogućila priliku da pobedom u poslednjem kolu protiv vicešampiona sveta osiguraju plasman na Fajnal for.

Nemačka je u prijateljskom meču savladala Rusiju 3:0 golovima Sanea, Silea i Gnabrija, dok je Češka golom Jankta pobedila Poljake 1:0, a Robert Levandovski je promašio zicer.